Buďte tolerantní, respektujte druhé, kázala spoluobčanům Merkelová. Pak vysvětlovala, jak má Německo pomáhat celému světu

01.01.2019 11:08

Svět slaví příchod nového roku – Česko si v něm připomene 30. výročí sametové revoluce a konec komunistického režimu. A co čeká Němce, Rusy nebo Číňany? Nahlédněte, co svým národům sdělili německá kancléřka Angela Merkelová, ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching.

Buďte tolerantní, respektujte druhé, kázala spoluobčanům Merkelová. Pak vysvětlovala, jak má Německo pomáhat celému světu
Foto: Albert
Popisek: Novoroční oběd - čočka; ilustrační foto

Čína sice slaví příchod nového roku později než Evropané – „rok vepře“, jak je rok 2019 označován, přijde podle čínského kalendáře až během února – ale mnozí Číňané oslavili i „západní Nový rok“. Prezident Si Ťin-pching svým spoluobčanům sdělil, že Čína se otevře světu.

Ruský prezident Vladimir Putin své spoluobčany vyzval k projevům milosrdenství v novém roce. Rusové by podle něj měli táhnout za jeden provaz a v žádném případě nespoléhat na pomoc ze zahraničí. „Dokázat to můžeme jen společně. Pomocníky jsme nikdy neměli a mít nebudeme,“ prohlásil. Jeho slova přinesla ČTK.

Německá kancléřka Angela Merkelová požádala své spoluobčany, aby byli tolerantní, otevření a respektovali druhé. Vedle toho přislíbila, že se pokusí o to, aby se Německo podílelo na řešení světových problémů. Spolková republika podle ní musí převzít kus odpovědnosti.

Francouzský prezident ve svém projevu zmínil „hnutí žlutých vest“. Fakt, že vyvřela na povrch nespokojenost Francouzů, považuje Macron vlastně za pozitivní, protože tento hněv dokazuje, že Francouzi stále stojí o to, aby byl svět lepší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…