Bulvár má znovu v hledáčku Mynáře. Tentokrát jde o jeho služební byt

10. 1. 2015 12:48

A zase Vratislav Mynář. Bulvární deník Blesk poukazuje na to, že „prezidentův kancléř si žije“. Nejenže je spoluvlastníkem čtyřpatrového domu pod Pražským hradem a nově i vily ve Strašnicích, zároveň využívá i byt, který mu opravili za peníze státu. Rekonstrukce služebního bytu přišla údajně na dva miliony.

Bulvár má znovu v hledáčku Mynáře. Tentokrát jde o jeho služební byt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář
reklama

Blesk uvádí, že z Hradu se hájí tím, že šlo o plánovanou opravu, která se ale podle zdrojů deníku prodražila o půl milionu. „Jednalo se o plánovanou rekonstrukci po odchodu nájemníka,“ zdůvodnil nutnost oprav. Hodnota rekonstrukce činila nakonec 2 152 786 korun.

Hrad prý deníku vysvětloval, že nešlo o předražení. „Repasovala se historická okna, vyměňovaly se podlahy, inženýrské sítě a sociální zařízení. Šlo o původně rozpočtovaný náklad,“ cituje deník.

Prezidentův kancléř nyní čelí kritice, že vilu ve Strašnicích koupil za podhodnocenou cenu. Navíc se poukazuje na skutečnost, že prodávajícím byl advokát Vít Široký, který zastupuje mimo jiné lobbistu Romana Janouška. Za dům Mynář zaplatil 5,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…