Byl jsem blbej, šokoval umělec David Koller. Jde o politiku

20.11.2018 9:14

Skupina Lucie vydala po mnoha letech nové album a zase pořádá koncerty. David Koller, jedna z hlavních tváří skupiny, se ale v posledních letech nevěnuje jenom muzice. Rozhodl se také připomínat zločiny komunismu. Dává jasně najevo, že lidé, kteří dříve sloužili komunistické moci, jako třeba současný premiér Andrej Babiš (ANO) nemají dnes v politice co pohledávat. I on sám však přiznává, že se před komunisty čas od řasu sklonil.

Byl jsem blbej, šokoval umělec David Koller. Jde o politiku
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Umělec David Koller

Před rokem 1989 ho komunisté párkrát zadrželi. „A ne vždycky to byla úplná selanka,“ poznamenal v rozhovoru, který uveřejnila internetová televize DVTV. Je rád, že se dožil 17. listopadu 1989, kdy komunisté padli. Dnes se mu však zdá, že znovu vystrkují růžky. Proto se rozhodl upozorňovat na jejich nebezpečnost pro společnost.

V rozhovoru mimo jiné prohlásil, že má pochopení pro lidi, kteří „uklouzli“, podlehli tlaku a sloužili komunistické moci, třeba Státní bezpečnosti, ale tihle lidé dnes podle Kollera nemají v politice co dělat. Platí to i o premiérovi Andreji Babišovi.

„Když tehleten člověk, kterýho přihlásila maminka do komunistický strany, tak když tenhleten pán řekne o někom a řekne to stokrát, že je zloděj, no tak si všichni řeknou‚ on ten Kalousek fakt je zloděj. Myslím si, že to je jenom věc PR, že jsme ovlivnitelní reklamou víc, než si myslíme,“ podotkl. To je prý také důvod, proč dnes řada lidí pohlíží negativně na prvního porevolučního prezidenta Václava Havla. Nechávají se ovlivnit negativní reklamou.    

Přitom ještě před dvěma lety tvrdil, že Andrej Babiš představuje pro českou společnost menší nebezpečí než Václav Klaus či Miloš Zeman. „Byl jsem blbej, dneska si to už nemyslím. Já jsem mu věřil na začátku, že člověk, kterej je takhle bohatej, tak jsem si myslel, že se mu jedná o dobro nás všech. Říkám, že jsem blbej. A dneska už si to nemyslím. Ale nevěděl jsem, že byl estébák,“ podotkl Koller.  

Kdyby bylo na něm, zakázal by komunistům působit v politice. „Já bych jim zakázal působit v politické sféře. Ať je to dobrovolná organizace, která se stará o lidi, kteří to potřebujou. To je OK, ty jsou aspoň někde vedený, víme, kdo to je a tak dále,“ doporučil Koller.

Není přitom bez zajímavosti, že se i on sám skláněl před komunistickou mocí. „Mávátka do oken na 1. máje jsem taky musel dávat někdy,“ prohlásil. Kdyby se ho tehdy komunisté zeptali, kdo se zasloužil o vznik Československa, pravděpodobně by odpověděl, že strůjci Velké říjnové socialistické revoluce. Proč by to dělal? „Protože jsem chtěl být profesionální muzikant,“ konstatoval.  

Na lidi, kteří vstupovali do komunistické strany se dívá poměrně kriticky. „Já proti nim nic nemám, pro mě jsou to trošku jakoby, jak to říct slušně, nevím. Prostě jsou to pro mě trošku chudáci, ale na druhou stranu (lidi) vypočítaví. Chápu, že někdo mohl uklouznout, někdo vás mohl zmáčknout, abyste donášel StB a tak, ale já myslím, že takoví lidé nemají být ve vysoké politice, v soudnictví a tak,“ zaznělo z úst hudebníka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…