Byli jsme v absolutním šoku, prozradila v ČT choť Jiřího Bradyho

24.10.2016 19:13 | Zprávy

V pondělním Interview ČT24 vystoupil pan Jiří Brady se svou chotí Terezou. Dáma vynadala prezidentu Zemanovi, ale ocenila, že ten neuvěřitelný poprask, který teď v Česku prožíváme, možná pomůže k propagaci poselství o boji proti nenávisti a posílení mezilidských vztahů. Toto poselství s sebou nese poselství Hanina kufříku – sestry pana Bradyho, kterou nacisté zavraždili v koncentračním táboře.

Byli jsme v absolutním šoku, prozradila v ČT choť Jiřího Bradyho
Foto: Blogspot / tan
Popisek: Panorama hlavního města Prahy

„Jirka byl nominovaný už potřetí, tak jsme si řekli, že tentokrát už by to mělo klapnout. Jenže pak jsme se začátkem září dozvěděli o těch řečech s dalajlámou, ale my jsme tomu nevěřili... Vyznamenání se dává za zásluhy, ne za to, jestli s někým mluví dalajláma. To je něco naprosto neuvěřitelného,“ rozčílila se před kamerami České televize manželka Jiřího Bradyho.

Z Hradu se prý nedozvěděla žádnou jinou informaci než tu, že řád  T. G. Masaryka dostane. Teprve v úterý, čili zítra, se uskuteční tisková konference, na které Jindřich Forejt tento příslib zřejmě odvolá.

Manželé prý byli velmi překvapení, když začátkem září četli od svého synovce e-mail, ve kterém strýce informoval, že možná o vyznamenání přijde. „My jsme na to Danielovi odpověděli, že jsme z toho v absolutním šoku a že doufáme, že jeho setkání s dalajlámou proběhne dobře,“ prozradila manželka pan Bradyho.

Z úst pozvaných hostů také zaznělo, že byli poněkud zklamaní z toho, že se o příběh třináctileté Hany Brady zajímají v Kanadě, v Japonsku, vlastně všude na světě, ale v Česku je ten zájem relativně slabý, což je jim líto. Vždyť je to domovina pana Bradyho.

K dětem se obracejí, protože považují za důležité vštípit jim hodnoty lidství a vzájemného respektu člověka k člověku. To je základní poselství onoho Hanina kufříku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…