Bylo to jinak, než tvrdí kritici. Vondráček vytáhl důkaz o návštěvě Zemana

16.10.2021 19:14

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) se opět ohradil proti tomu, že by lhal ohledně navštívení prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici. Vondráčkova návštěva, po níž musela nemocnice přijmout nová opatření, jelikož proběhla bez vědomí ošetřujícího lékaře prezidenta, podle něj proběhla tak, jak ji popsal, a protichůdné vyjádření policie bylo pouze nedorozuměním. „Opravdu jsem nevěděl, že mám pečlivě popisovat každý krok a metr při pohybu v nemocnici,“ nechápe šéf Sněmovny a opět popisuje, jak proběhla schůzka, za kterou si vysloužil i výzvu k rezignaci.

Bylo to jinak, než tvrdí kritici. Vondráček vytáhl důkaz o návštěvě Zemana
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40875 lidí
Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) za svou návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici dostává v posledních dnech nemálo kritických ohlasů či dokonce reakce, že jeho verze návštěvy hlavy státu je pouhou lží.

Pochyby odpálila samotná nemocnice, jelikož ta se proti návštěvě ohradila se slovy, že proběhla bez vědomí ošetřujícího lékaře hlavy státu.

Vondráček následně uvedl, že netušil, že o návštěvě Zemanův ošetřující lékař nevěděl, protože ho za Zemanem doprovodil policista – a právě těmito slovy si vysloužil i distancování Policie ČR. Podle policie totiž předsedu Sněmovny nedoprovodil k hlavě státu policista, nýbrž hradní kancléř Vratislav Mynář.

Věc následně komentovala i řada politiků. Místopředseda STAN Petr Gazdík Vondráčka kritizoval za jeho jednání slovy, že v jeho verzi cítí „celou řadu nesrovnalostí“. „On byl doveden kancléřem Mynářem nebo hradní partičkou jako ovce,“ prohlásil o šéfovi dolní komory.

„Ono to tak trochu vypadá, že my všichni jsme teď ovce v rukou hradní partičky, která si hraje s touto demokracií a s touto zemí ve chvíli, kdy má prezident nejzávažnější prezidentské povinnosti, a to je jmenování premiéra a jmenování nové vlády,“ podotkl později Gazdík ve vysílání ČT.

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský po distancování policie od toho, že byl Vondráček doprovázen policistou na pokoj k Zemanovi, zhodnotil, že „tohle už je od pana předsedy Vondráčka opravdu dno“.

A předseda lidovců Marian Jurečka dokonce vyzýval Vondráčka, aby kvůli neohlášené návštěvě Zemana rezignoval.

Kromě opozice přicházela kritika na Vondráčka i z jeho vlastní partaje. Vondráčkovi vyčinil dokonce i předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který zdůraznil, že o Vondráčkově cestě nevěděl a považuje tento čin za chybu.   

Předseda Sněmovny, kritizovaný ze všech stran, se tak už po několikáté rozhodl popsat, jak vše probíhalo, a to i přesto, že si myslí, že se „pravda spoustě lidem nehodí“.

„Přímo Policie ČR potvrzovala včera novinářům skutečnost, že byl jeden z přítomných policistů požádán, aby mě od vstupu do ÚVN přivedl na oddělení JIP, kde se léčí pan prezident. Na oddělení JIP na mě čekal pan Mynář, aby mě následně, bez doprovodu ochránců, doprovodil přímo na pokoj prezidenta republiky,“ vysvětlil, jak nedorozumění o doprovodu policistou vzniklo.

Policie podle něj vyjádření, že ho k prezidentovi policista nedoprovázel, směřovala k novinářům na jejich dotazy, zda ho policie doprovázela přímo na Zemanův pokoj. „Opravdu jsem nevěděl, že mám pečlivě popisovat každý krok a metr při pohybu v nemocnici,“ podotýká.

„Zkuste si představit ten pocit, když máte jasně před očima pohled na záda policisty z prezidentovy ochranky, který vás vede všemi těmi chodbami nemocnice – a pak všude čtete a slyšíte, že jste lhář, protože vás prý žádný policista v nemocnici nedoprovázel…“ popsal politik s tím, že to je již „za hranou dobrého vkusu“.

Ke svému příspěvku doložil komunikaci s mluvčí policie Kateřinou Rendlovou, jež potvrdila, že ho policista na oddělení, kde se léčí prezident Zeman, skutečně dovedl, opět však také dodala, že následně šel již Vondráček za prezidentem na pokoj prezidenta bez doprovodu policie, což tvrdil první příspěvek od policie. Na pokoj prezidenta měl Vondráčka i podle tvrzení policie dovést hradní kancléř Vratislav Mynář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …