Bylo to úplně jinak. Rektor olomoucké univerzity přichází se svou verzí incidentu s muslimy

29.05.2015 22:23

Rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller na svém Facebooku uvádí na pravou míru incident, který se stal v Olomouci u provizorního petičního stánku hnutí Islám v ČR nechceme (IVČRN). Podle rektora šlo o několik zahraničních studentů univerzity, z nichž jeden pouze strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví.

Bylo to úplně jinak. Rektor olomoucké univerzity přichází se svou verzí incidentu s muslimy
Foto: Archiv Jaroslava Millera
Popisek: Jaroslav Miller
reklama

Už ve čtvrtek nabízeli zástupci IVČRN petici na Horním náměstí a i tehdy se podle dosavadních informací setkali s velkým odporem. V pátek se vše ještě vyhrotilo a nakonec musela zasahovat policie. Asi dvacítka muslimů tam podle svědků křičela, že si zdejší lidi koupí a zotročí.

Rektor olomoucké univerzity to však vidí jinak. „V Olomouci skupina antiislamistů nechávala podepsat kolemjdoucí petici proti imigraci. Několik zahraničních studentů Univerzity Palackého šlo okolo a po pár ostřejších slovech na adresu antiislamistů jeden ze studentů strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví. Toť VŠE – info od policie. Policisté to řeší jako přestupek,“ píše na Facebooku rektor.

Řešení podle něj bude následující. „Buď rektor (já), nebo pan děkan si dotyčného pozveme a vysvětlíme mu, že takto to dělat v ČR nebudeme. Jestli chce, ať si založí vlastní petici ‚Chceme v ČR přistěhovalce‘ a já ji klidně podepíšu jako první. Po otcovské domluvě bude možná i nějaká sankce, ale zatím nechci předbíhat. Xenofobie, kterou se vyznačuje článek v Blesku i řada diskusí k tomuto případu, nás rozhodně nezdobí a je cestou do pekla. Ovšem nechci nikoho přesvědčovat, neboť k překonání xenofobie je nutné určité vzdělání a také jistá životní zralost. Obojího se nedostává ani redaktorům Blesku, ani mnoha diskutujícím. Bohužel,“ uvedl dále Miller.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kup

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…