Bylo to úplně jinak. Rektor olomoucké univerzity přichází se svou verzí incidentu s muslimy

29.05.2015 22:23

Rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller na svém Facebooku uvádí na pravou míru incident, který se stal v Olomouci u provizorního petičního stánku hnutí Islám v ČR nechceme (IVČRN). Podle rektora šlo o několik zahraničních studentů univerzity, z nichž jeden pouze strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví.

Bylo to úplně jinak. Rektor olomoucké univerzity přichází se svou verzí incidentu s muslimy
Foto: Archiv Jaroslava Millera
Popisek: Jaroslav Miller

Už ve čtvrtek nabízeli zástupci IVČRN petici na Horním náměstí a i tehdy se podle dosavadních informací setkali s velkým odporem. V pátek se vše ještě vyhrotilo a nakonec musela zasahovat policie. Asi dvacítka muslimů tam podle svědků křičela, že si zdejší lidi koupí a zotročí.

Rektor olomoucké univerzity to však vidí jinak. „V Olomouci skupina antiislamistů nechávala podepsat kolemjdoucí petici proti imigraci. Několik zahraničních studentů Univerzity Palackého šlo okolo a po pár ostřejších slovech na adresu antiislamistů jeden ze studentů strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví. Toť VŠE – info od policie. Policisté to řeší jako přestupek,“ píše na Facebooku rektor.

Řešení podle něj bude následující. „Buď rektor (já), nebo pan děkan si dotyčného pozveme a vysvětlíme mu, že takto to dělat v ČR nebudeme. Jestli chce, ať si založí vlastní petici ‚Chceme v ČR přistěhovalce‘ a já ji klidně podepíšu jako první. Po otcovské domluvě bude možná i nějaká sankce, ale zatím nechci předbíhat. Xenofobie, kterou se vyznačuje článek v Blesku i řada diskusí k tomuto případu, nás rozhodně nezdobí a je cestou do pekla. Ovšem nechci nikoho přesvědčovat, neboť k překonání xenofobie je nutné určité vzdělání a také jistá životní zralost. Obojího se nedostává ani redaktorům Blesku, ani mnoha diskutujícím. Bohužel,“ uvedl dále Miller.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kup

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

17:05 Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

Hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Zhodnotil třic…