Byt za 30 milionů. Lídr Čižinský: Koupili ho rodiče

22.09.2022 12:07

Včerejší předvolební Superdebata na CNN Prima News přinesla nejen konfrontační styl diskuze, ale také obvinění. Na povrch vyplouvaly jednotlivé animozity, které panují mezi zúčastněnými. Pralo se špinavé prádlo, na přetřes přišla také koupě levného bytu v centru Prahy rodinou Čižinských, na což upozornil bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Čižinský to považuje za „fake news“.

Byt za 30 milionů. Lídr Čižinský: Koupili ho rodiče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda klubu zastupitelů Prahy Sobě Jan Čižinský

Jedním z témat, na které přišla řeč, byla privatizace pražských bytů. V rámci diskuse přišel právě v této části debaty ostrý úder bývalého primátora Bohuslava Svobody (ODS) vůči současnému pražskému radnímu a starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému (Praha sobě).

Svoboda Čižinského obvinil, že sice prosazuje zákaz prodeje pražských bytů do osobního vlastnictví, ale jeho rodina se k bytu dostala právě tímto způsobem.

„Jen bych chtěl vám, pane Čižinský, připomenout, že vy jste získal byt za 400 tisíc v naprostém centru Prahy, který má dnes cenu 30 milionů,“ řekl bývalý primátor směrem ke starostovi Prahy 7.

Ten se ale nedal a bránil se slovy o „fake news“.

„Na panu docentovi mě to mrzí, že to říká stylem fake news. Dobře ví, že jsem nezprivatizoval byt – ani moje žena, ani děti. Koupili ho moji rodiče od ODS před 20 lety,“ bránil se Čižinský.

Ani Svoboda se ale nedal a téma výhodně koupeného bytu držel dál.

„Je to jednoduché. Jenom říkám, že když vy jste zvedl ruku proti prodeji, tak že vlastně zvedáte ruku proti své rodině.“

„Já jsem v té době byl na studiích. Jsem hrozně rád, že jsme tu loď otočili skoro do protisměru,“ reagoval na Svobodova slova Čižinský a svůj postoj k prodeji městských bytů nijak nezměnil.  

Dodejme, že suverénním vítězem včerejší Superdebaty se v diváckém hlasování stal kandidát hnutí ANO na pražského primátora Patrik Nacher, který získal 63 % a nechal za sebou doslova „o parník“ druhého Bohuslava Svobodu (ODS) se ziskem 18 % hlasů.

Třetím v pořadí byl kandidát SPD Milan Urban s 8,6 % a čtvrtý současný pražský primátor Zdeněk Hřib. V diváckém hlasování doslova propadl právě Jan Čižinský (Praha sobě), který si připsal jen 3 % a kandidát hnutí STAN Petr Hlaváček s 2,4 % divácké podpory.

Beznadějně poslední skončila Anna Šabatová z hnutí Solidarita, které vyjádřilo sympatie pouhých 1,3 % diváků.

Připomeňme, že minulé volby v Praze vyhrála ODS, která nicméně skončila v opozici a vládnoucí koalici utvořili Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu (koalice TOP 09, STAN, KDU-ČSL, LES a SNK ED). V opozici skončilo i hnutí ANO.

Podrobné výsledky minulých pražských voleb si můžete ověřit ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

22:30 „Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která ve čtvrtek zkolabovala během jednání horní komory parlamentu,…