Bývalá Nečasova manželka: O sledování nic nevím

13.04.2015 10:15

Bývalá manželka expremiéra Petra Nečase Radka dnes soudu řekla, že o tom, že byla sledována, neví. Uvedla to ve výpovědi v kauze nynější Nečasovy manželky Jany, dříve Nagyové, která je obžalována ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování mimo jiné právě Radky Nečasové na podzim roku 2012. Případ projednává Obvodní soud pro Prahu 1.

Bývalá Nečasova manželka: O sledování nic nevím
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Radka Nečasová uvedla, že neví nic o sledování ani o případné hrozbě, která by se týkala její rodiny a kvůli níž by měla být pod dohledem tajné služby. Nagyovou prý osobně nezná a nikdy se s ní nepotkala.

Výslech Radky Nečasové se měl odehrát už dřív, nepodařilo se ji ale předvolat. Ve středu by měl vypovídat její bývalý manžel. Jeho výpověď by mohla být zásadní, stále totiž není jasné, kdo sledování nařídil.

Jeden z obžalovaných, bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, ve své výpovědi už dříve řekl, že to byl právě premiér Nečas.

Nečas odmítl vypovídat před policií a vysvětlení si chce nechat k soudu. Dříve řekl, že případ je vymyšlený a jde o politickou kauzu.

Nagyová podle obžaloby sledování zařídila. Údajně se snažila sehnat na Nečasovou kompromitující materiály kvůli svému tehdy ještě utajovanému vztahu s Nečasem. Dalšími obžalovanými jsou Páleníkův nástupce Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek.

Údajné zneužití vojenské tajné služby je první z více případů týkajících se Nagyové, které pokračuje obžalobou a soudem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vzta…