Bývalá diplomatka zničená Zaorálkem. Alena Borůvková začala opět vysílat a my ze záplavy glos vybrali ty nejvydatnější

22.04.2017 15:32

Paní Alena Borůvková znovu vstupuje na scénu. Před časem na sebe upoutala pozornost, když na sociální síti Twitter spustila ostrou kanonádu na ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, svého stranického kolegu z ČSSD. Před pár dny ukázala, že umí být pořádně „prostořeká“. Teď to jen potvrdila. Jejím cílem se tentokrát nestal Zaorálek, ale Hrad Miloše Zemana.

Bývalá diplomatka zničená Zaorálkem. Alena Borůvková začala opět vysílat a my ze záplavy glos vybrali ty nejvydatnější
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Pražský hrad z mostu přes Vltavu
reklama

Miloš Zeman nedávno vyhověl žádosti ministerstva zahraničí a odvolal z postu českého velvyslance ve Švýcarsku diplomata Karla Borůvku. Osudným se mu stalo vyjadřování jeho ženy Aleny Borůvkové, která neváhala na sociálních sítích používat opravdu velmi barvitý slovník. Velvyslanec Borůvka se do konce dubna musí vrátit do Česka.

Možná i díky tomu dává paní Borůvková nepokrytě najevo, co si myslí o některých českých politicích. Už jen úvodní hlavička k jejímu účtu na sociální síti Twitter budí pozornost. „Bývalá diplomatka zničená pokrytectvím Zaorálka. A tchýní. Upozornění: tento účet může obsahovat humoristický podtext. Pouze pro lidi s nadhledem,“ píše dáma.

To je ale jen teprve začátek. V minulosti naznačovala, že po ní ministr zahraničí Lubomír Zaorálek touží a aby si k ní otevřel cestu, neváhá zničit jejího manžela. Znovu a znovu opakovala, že současná sociální demokracie se Zaorálkem jako místopředsedou je totálně nevolitelná. „Ať jde Zaorálek na psychoterapii a rychle,“ doporučila mu například. „Já prostě nebudu mlčet, když mi Zaorálek via novináře ničí manžela,“ hřímala dál. Na práci novinářů si stěžuje opakovaně. Především na práci novinářky časopisu Reflex L. Chadalíkové.

Teď ovšem svůj hněv obrátila také proti Hradu, prezidentovi Miloši Zemanovi, novému řediteli zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfu Jindrákovi. „Kdybych nyní zveřejnila sms ředitele zahraničních vztahů prezidentské kanceláře,  padl by i prezident. Ovšem jsem dáma,“ napsala Borůvková na Twitteru.

Přidala také jedno varování. „Ráda bych upozornila každého, včetně šéfa zahraniční kanceláře Prezidenta, že pokud jen ještě jednou uslyším pomluvu stran mého stavu...“ napsala mnohoznačně.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…