Ramadaniová vyrůstala v rodině albánských muslimů, islám však po příchodu do Německa opustila a vstoupila ke křesťanským demokratům Angely Merkelové.
Žádný německý aktivista to neřekne ze strachu, že jej označí za nácka
Ramadaniová odpovídala například na otázku, proč tak málo německých feministek reagovalo na sexuální obtěžování žen během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a v jiných městech. Prý to souvisí s tím, že všechny významné feministky v SRN jsou německého původu. „Drtivá většina německých feministek se snaží odvést pozornost od těchto událostí tvrzením, že sexismus není jenom záležitostí muslimů, ale je rozšířen i mezi německými muži. Já se naproti tomu domnívám, že sexuální útoky na ženy, jichž se dopustili muslimští muži, plně odhalily jejich hodnotový svět. To by ale žádný německý aktivista takto neřekl z obavy, že bude označen za ‚pravičáka‘ nebo ‚nácka‘. Já naproti tomu mluvím od začátku otevřeně a nazývám věci pravým jménem,“ uvedla aktivistka.
Sama si nicméně myslí, že existence multikulturní společnosti není vyloučena. Důležitou podmínkou podle ní ale je, že zástupci různých kultur si musejí vycházet vstříc a spolupracovat. Sama pochází z muslimského prostředí. Vyrůstala v albánské muslimské rodině, jako dívce jí byly vštěpovány stejné hodnoty a modely chování jako dívkám v Saúdské Arábii.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam