Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

27.09.2021 18:48 | On-line
autor: jav

Předvolební seriál XTV zavítal do Karlovarského kraje, kde se v debatě vedené Lubošem Xaverem Veselým utkala někdejší krajská hejtmanka a předsedkyně Asociace krajů Jana Mračková Vildumetzová a proti ní Marcel Kučera, který vede v kraji formaci Trikolóra – Svobodní – Soukromníci (TSS).

Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá
Foto: Screen XTV
Popisek: Krajská předvolební debata XTV z Karlovarského kraje

Kučera, původní profesí operní pěvec, představil svou formaci TSS jako jedinou konzervativní pravicovou alternativu v letošní volební nabídce. Hájí střední podnikatele, řemeslníky, farmáře, ale i zaměstnance. „Jsme strana, která hájí celé spektrum voličů,“ ujistil.

Kučera prý chodí mezi lidi a díky tomu si udělal vlastní sociologický průzkum. Osmdesát procent z lidí, se kterými hovořil, prý neví koho volit anebo vůbec nechce jít k volbám.

Mračková upozornila, že i Ústavní soud zmínil, že kandidáti z Karlovarského kraje byli v dosavadním volebním systému poškozováni, když ke zvolení potřebovali mnohem větší procento hlasů, než jinde, protože kraj měl jenom pět poslanců. Jenže podle nového zákona nemusí mít Karlovarský kraj ani těch pět poslanců, které má teď, ale třeba jen tři. A rozhodne o tom to, kolik voličů přijde k volbám.

„Bohatství státu vzniká prací, a ne tím, že budeme čerpat dotace,“ zdůraznil kandidát TSS. Nejvíce ho rozčilují dotace neziskovým organizacím, které pak dělají politiku. Na druhou stranu uznává, že třeba pro zemědělce je to zapotřebí, aby byli konkurenceschopní.

Bývalá hejtmanka Mračková Vildumeztová zmínila různé „měkké projekty“, které odčerpávají zbytečně velkou část dotací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…