Bývalý diplomat naznačil cosi o mezinárodním napojení Karla Schwarzenberga

12.02.2015 21:27

Karel Schwarzenberg má prý nejspíš neodbytný pocit, že Evropa má s Ukrajinou ještě málo starostí. A právě proto nejspíš vytrvale volá po dalších dodávkách útočných zbraní pro ukrajinskou armádu. Jeho kolega ze sněmovního zahraničního výboru Milan Šarapatka šokován reaguje na jeho slova.

Bývalý diplomat naznačil cosi o mezinárodním napojení Karla Schwarzenberga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
reklama

Je podle něj nesmysl mluvit o obranném materiálu, protože ten EU, včetně České republiky, na Ukrajinu už dávno dodává. Pokud se tedy mluví o dodávkách zbraní, jsou tím myšleny zbraně útočné. Proto se Šarapatka posmíval (byť sám připouští, že velmi hořce), že "pan generál" Schwarzenberg zase táhne do boje.

"Panu poslanci Schwarzenbergovi asi nestačí dosavadních 6000 oficiálních obětí východoukrajinského konfliktu (neoficiálně se totiž hovoří až o desítkách tisíc padlých). Svými opakovanými požadavky na dodávky zbraní jenom přispívá eskalaci bratrovražedné války na Ukrajině, ve které tak budou umírat další a další Ukrajinci,“ píše Šarapatka, poslanec Úsvitu a bývalý diplomat.

Pak si klade otázku, komu vlastně tato eskalace napětí slouží. Rozhodně prý ne Ukrajině, a ani Rusku, které ovládnutím přímořského Krymu získalo, co chtělo. Ani Evropské unii, které velký konflikt s desítkami tisíc uprchlíků přímo na jejích hranicích také působí jen problémy.

Celý komentář ZDE.

"A komu by taková válka posloužila? Moc možností již nezbývá... Například pánům z Bilderbergu?“ dodává poslanec. Tím myslí účastníky konferencí Bilderbergu, kde se scházejí nejvýznamnější političtí a ekonomičtí hráči světa, a které mají pověst "světovládných“ seancí, na nichž se plánuje další vývoj na této planetě. Konspirační teorie jim přičítají i zájem na řadě válečných konfliktů, včetně toho ukrajinského.

Karel Schwarzenberg patří k několika málo Čechům, kteří byli na toto setkání, konající se vždy za mimořádných bezpečnostních opatření, pozváni. Zúčastnil se prokazatelně setkání v červnu 2008, tedy v době, kdy zrovna byl ministrem zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

17:51 Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček varuje, že zbytečná panika investorů ohledně koronaviru po…