Bývalý hokejista Hnilička: Zeman je chytrý a volitelný člověk

04.11.2017 15:45

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička je známý jako „zlatý hoch z Nagana“. V současné době působí jako manažer mládežnické reprezentace a nyní se tato bývalá hokejová hvězda stala také poslancem za hnutí ANO. „Andrej Babiš mi nabídl, abychom do toho šli spolu, a já na jeho nabídku kývl,“ řekl Hnilička v pořadu Rozstřel.

Bývalý hokejista Hnilička: Zeman je chytrý a volitelný člověk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Hnilička
reklama

Proč vlastně Hnilička, jako nestraník, kandidoval právě za hnutí ANO? Hlavní důvod prý byl podpořit hokejové oddíly. „Vzniklo to pragmaticky, chtěl jsem poradit, co můžeme udělat pro hokejové oddíly, abychom jim pomohli s financováním projektu zimních stadionů. Setkal jsem se s Andrejem Babišem a tam všechno začalo. Zjistil, jak přemýšlím, o co mi jde, líbilo se mi, jak reagoval na sport. Bylo mi to sympatické a proto jsem zvolil hnutí ANO,“ upřesnil Hnilička v pořadu Rozstřel.  

S nabídkou jak sportovce podpořit za Hniličkou přišel sám předseda hnutí ANO. „Řekl mi – jestli chcete sportu opravdu pomoct, tak nás podpořte, my podpoříme sportování v Česku. Pojďme do toho spolu,“ zmínil Hnilička.

V Poslanecké sněmovně se proto chce bývalý profesionální sportovec věnovat sportu. Zajímat ho bude i školský nebo rozpočtový výbor, protože to jsou propojené nádoby se sportem. „Potřebujeme dostat tělocvikáře a trenéry na základní školy. Máme spoustu trenérů, kteří by mohli vypomoct. Tělesná výchova se dostala do krize,“ upozornil poslanec.

Hnilička uvedl, že na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy je sport na periferii zájmu, a nově založená agentura by se zabývala přerozdělováním státních peněz do sportu. Hnutí ANO by prý chtělo, aby se právě Hnilička stal jejím šéfem. Jako poslanec by také rád prosadil vznik specializované vládní sportovní agentury.

Kdo je Hniličkův favorit v prezidentských volbách a koho by chtěl podpořit, to prý zatím neví.„Mám úctu k našemu prezidentovi, pan Zeman je jednoznačně chytrý člověk. Volitelný určitě je, ale ještě jsem se úplně nerozhodl,“ uzavřel Hnilička. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dah

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…