Bývalý šéf Homolky bude žalovat Janečkův protikorupční fond. Za pomluvu

23.10.2012 16:35

Neúspěšný senátorský kandidát a bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý (NS-LEV 21) chce žalovat podnikatele Karla Janečka a jeho Nadační fond proti korupci. Janeček ho podle něj týden před volbami křivě pomluvil, když ho nepřímo obvinil z podílu na netransparentních pronájmech nemocnice.

Bývalý šéf Homolky bude žalovat Janečkův protikorupční fond. Za pomluvu
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček
reklama

Informace, které fond zveřejnil, jsou podle něj pouhou "nehoráznou konstrukcí". "Prakticky obratem jsem informoval, že informace jsou zcela zavádějící a jejich účelovost jsem schopen číselně doložit. Uvedl jsem zároveň, že zvážím právní kroky na svou obranu. Protože se mi dosud nedostalo žádné omluvy, hodlám na NFPK podat trestní oznámení pro pomluvu," upozornil Dbalý v tiskové zprávě.

Dodal, že v posledních dvou letech jeho působení v čele nemocnice vše na základě udání prošetřila policie. Nic však neobjevila, a tak případ odložila. "Tato nemocnice pod mým vedením hospodařila s přebytkem a dvakrát po sobě byla v letech 2010 a 2011 vyhlášena jako nejlepší nemocnice v České republice a získala mnoho dalších ocenění," upozornil Dbalý.

Podle Nadačního fondu proti korupci tratila Nemocnice Na Homolce až 100 milionů ročně kvůli nevýhodným pronájmům. Nemocnice totiž právě pod vedením Dbalého v roce 2009 pronajala sklady společnosti Alseda. Ta jí za to platila 140 tisíc měsíčně. Sama ale od dodavatelů za uskladnění materiálu inkasovala až padesátinásobné částky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

8:17 Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

Někdejší šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oznámil, že…