Bývalý šéf ÚSTRu Herman prý nejspíš bude kandidovat za lidovce. Už vstoupil do strany

09.05.2013 16:34

Odvolaný ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman přechází do aktivní politiky. Podle informací ČTK se stal členem KDU-ČSL a hodlá za lidovce zřejmě kandidovat ve volbách.

Bývalý šéf ÚSTRu Herman prý nejspíš bude kandidovat za lidovce. Už vstoupil do strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Odvolání Daniela Hermana z čela ÚSTR vyvolalo bouři, hlavně mezi ODS a ČSSD. Občanští demokraté totiž tvrdili, že Herman byl odvolaný na popud radních, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s ČSSD. Nyní se podle mluvčí KDU-ČSL Alexandry Alvarové stal členem strany a zřejmě za ni bude kandidovat ve volbách.

Herman také uvedl, že křesťanskodemokratické principy jsou mu nejbližší a že s KDU-ČSL spolupracuje dlouhodobě. V jakých volbách by mohl kandidovat, je podle něj předčasné říkat. "Na podzim by mohlo být jasněji," dodal Herman. Podle informací ČTK by měl být jedničkou na jihočeské kandidátce do sněmovních voleb. V Hermanově případě půjde o první stranické angažmá. 

Více informací sdělí předseda lidovců Pavel Bělobrádek v pátek na tiskové konferenci. Nyní nechce nic specifikovat, uvedl pro iDnes.cz.

Sám Bělobrádek byl v polovině dubna přítomen na brífinku po odvolání Hermana. „Nebylo to standardní odvolání, proto jsem byl pana Hermana podpořit,“ vysvětlil tehdy ParlamentnímListům.cz. Případnou politickou motivaci Hermanova odvolání nechtěl příliš hodnotit. „Říkali to lidi, kteří s tím ústavem žijí mnoho měsíců, někteří dokonce let,“ potvrdil ji ale nepřímo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová i Fiala vzpomínali. Přidali se Ukrajinci, děkovali za to, co o nich Havel řekl

19:46 Pekarová i Fiala vzpomínali. Přidali se Ukrajinci, děkovali za to, co o nich Havel řekl

Čeští politici a osobnosti si dnes připomínají výročí narození prvního českého prezidenta Václava Ha…