COVID: Vy jste to sem zavlekli! Totální výsměch Ukrajině: Můžeme tam jen s testem a občané řádí

5. 8. 2020 14:59

Každý Čech a Slovák při cestě na Ukrajinu buď předloží negativní test na koronavirus, nebo půjde do karantény. Ukrajina rozhodla Českou a Slovenskou republiku zařadit do červené zóny. Informovala o tom ČT24. Příspěvku se řada diskutujících vysmála. „Tam někdo jezdí?“ tázal se Thomas Lundwall. Ostatní však upozorňovali na to, že to byli právě Ukrajinci, kdo v Česku nákazu roznesl. „Ukrajinci jsou právě ti, kteří tady na nějaký předpisy úplně kašlou,“ napsala jedna uživatelka. „Tak to je černý humor,“ doplnila další.

COVID: Vy jste to sem zavlekli! Totální výsměch Ukrajině: Můžeme tam jen s testem a občané řádí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ukrajinský prezident, Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj
reklama

Česká republika byla zařazena na ukrajinském semaforu do červené zóny. To znamená, každý Čech, který přijede na Ukrajinu buď předloží negativní test na koronavirus, nebo půjde do karantény. Informovala o tom ČT24. Společně s Českou republikou je červenou barvou označeno i Slovensko. Nejsme však jediné státy v červené zóně. Je tam více než 120 států.

„Na červený seznam Ukrajina podle serveru řadí země, kde za posledních čtrnáct dní počet nových případů koronavirové nákazy na sto tisíc obyvatel převyšuje obdobný ukrajinský ukazatel, nebo pokud přírůstek nakažených za posledních čtrnáct dnů převyšuje o třicet procent obdobný ukazatel z předchozích 14 dnů,“ informovala Česká televize.

Anketa

Podporujete zestátnění exekutorů dle návrhu SPD Tomia Okamury?

98%
2%
hlasovalo: 11217 lidí

V zelené zóně, tedy zóně bez problémů, je například Švédsko, Portugalsko, Chorvatsko, Bělorusko, Británie, Turecko, Slovinsko, Egypt a Itálie.

Ukrajina v předchozích šetřeních brala ohled pouze na počet nakažených na sto tisíc obyvatel. „Ukrajina podle seznamu vykazuje 33 nakažených na sto tisíc obyvatel s tím, že jde o dvacetiprocentní přírůstek. U Česka se sice uvádí 24,58 případu na 100 tisíc obyvatel, ale rovněž přírůstek 83,2 procenta,“ dodala ČT24.

Informaci sdílela Česká televize i na facebooku, kde sklidila výsměch.

Například Simona Stašáková si myslí, že jde o černý humor a poukázala na Ukrajince v různých ubytovnách a podnicích, kteří dle ní stáli za rozšířením nákazy v Česku.

„Tam někdo jezdí?“ zasmál se příspěvku Thomas Lundwall.

I Barbara Biláková upozornila v komentáři na to, že to byli právě Ukrajinci, kdo zde roznesl koronavirus. Prý i kašlou na předpisy. „To je úplně jedno, už je to fakt trapná komedie. Přestaly existovat všechny nemoci, už je jen Covid19,“ dodala.

Anketa

Který moderátor talk show je lepší?

34%
hlasovalo: 8410 lidí

„Ke dni 4. 8. 2020 má Ukrajina 74 219 potvrzených případů infekce koronavirem, z tohoto počtu 1764 pacientů zemřelo. Za poslední den přibylo 1061 nových případů. Mimořádná situace (celostátní karanténa) je na Ukrajině prodloužena do 31. 8. 2020. Zároveň však od 22. 5. 2020 platí model tzv. adaptivní karantény, kdy místní a regionální samosprávy mají možnost přizpůsobovat opatření dle epidemiologické situace v místě. ČR je od 31. 7. 2020 opět zařazena do červené zóny,“ sepsalo české ministerstvo zahraničí.

Ministerstvo zahraničí o situaci na Ukrajině:

Na Ukrajině pak dle webu platí povinnost mít roušku na všech veřejných místech a ve veřejné dopravě. Dále je tam třeba mít neustále u sebe identifikační doklady či tam platí zákaz opouštět místa samoizolace a observace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To až uvidí Srbsko: Zeman se omluvil a lezou ven věci

14:45 To až uvidí Srbsko: Zeman se omluvil a lezou ven věci

Po omluvě srbskému národu, kterou pronesl na Pražském hradě prezident Zeman, se začaly objevovat nar…