ČSSD: Zeman nebude blokovat jmenování ministrů

03.01.2014 9:48

V Lidovém domě jedná Grémium ČSSD, kterému šéf strany Bohuslav Sobotka představí kandidáty na ministry. Nejasnosti panují zejména okolo Ministerstva práce a sociálních věcí, na které má Sobotka tři kandidáty. Sociální demokraté nečekají, že by jejich nominanty prezident Miloš Zeman blokoval, jak se spekuluje.

ČSSD: Zeman nebude blokovat jmenování ministrů
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

"Pan předseda Sobotka předloží podle mě nějaký jmenný seznam, na kterém teď pracoval, podle informací, které mám, poměrně usilovně celý týden, měl řadu konzultací. Budeme se bavit asi o jednotlivých jménech, a potom grémium bude schvalovat jmenný seznam," řekl při příchodu na jednání místopředseda strany Milan Chovanec.

Sociální demokracie bude mít v příští vládě osm zástupců. O obsazení většiny křesel už bylo jasno v předchozích dnech, Sobotka ale ještě například zvažoval, koho nominovat na ministra práce. V médiích se jako o možných kandidátech hovořilo o stínovém ministru za ČSSD Romanu Sklenákovi, bývalém premiérovi Vladimíru Špidlovi, radním z Vysočiny Petru Krčálovi nebo jihočeské vicehejtmance Ivaně Stráské.

Podle některých zdrojů neměl Sobotka úplně jasno ani o obsazení Ministerstva zdravotnictví nebo osobě ministra bez portfeje pro legislativu a lidská práva, kde se mluví především o senátorovi Jiřím Dienstbierovi.

To, že by konečné nominace blokovala hlava státu, členové nejužšího vedení ČSSD nečekají. "Já si myslím, že se tady hraje nějaká mediální, virtuální hra. Já jsem ještě neslyšel od pana předsedy Sobotky, že by jednání čtvrteční, které má s panem prezidentem, byla nějaká nepříjemná, kontroverzní," uvedl k tomu Chovanec.

"Nepředpokládám, že by se tak dělo. Pan předseda Sobotka konzultuje ty věci a pan prezident určitě nebude chtít protahovat tu nestabilitu, to, že není fungující vláda," dodala místopředsedkyně strany Alena Gajdůšková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…