ČSSD bude probírat, jak stranu více otevřít veřejnosti

15. 3. 2014 6:11

Sociální demokraté se dnes budou věnovat námětům na reformování své strany. Mají probírat větší zapojení straníků do rozhodování o důležitých otázkách, otevření strany veřejnosti či schopnosti oslovit mladé a střední vrstvy. První reformní konferenci ČSSD, která by měla přispět k posílení její pozice ve společnosti, inicioval premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka.

ČSSD bude probírat, jak stranu více otevřít veřejnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Impulsem byl výsledek strany v loňských sněmovních volbách, které ČSSD vyhrála s nejslabším volebním výsledkem jen těsně před hnutím ANO, jehož popularita podle průzkumů roste.

Konference má podle Sobotky odstartovat debatu o novém programu sociální demokracie, fungování stranických struktur, získávání nových členů nebo využívání vnitrostranických referend. Právě na to klade Sobotka důraz. „Jsem přesvědčen, že otevřená diskuse ve straně a přeneseně v celé společnosti vzroste, když umožníme rozhodovat o podobě kandidátek všem členům ČSSD v referendu," uvedl v pátek.

Konference bude rozdělena do čtyř tematických skupin - o programu a hodnotách ČSSD, o odborném zázemí strany, o komunikaci ve straně a s veřejností a o organizační struktuře včetně případné změny stanov. K námětům konference by se měli následně vyjádřit v referendech sociální demokraté ve vnitrostranických referendech. Takto přijaté změny by pak nakonec schvaloval sjezd strany v březnu příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…