ČSSD dnes představí volební kampaň a program

17.06.2017 6:36

Sociální demokracie na dnešní konferenci v pražském Slovanském domě představí program a podobu své kampaně před podzimními sněmovními volbami. Ústřední výkonný výbor ČSSD bude také schvalovat nového volebního lídra strany Lubomíra Zaorálka, který nahradí premiéra Bohuslava Sobotku poté, co se ve čtvrtek vzdal pozice šéfa ČSSD i hlavní tváře kampaně.

ČSSD dnes představí volební kampaň a program
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

Sobotka ve středu po jednání grémia ČSSD oznámil, že druhý den opustí stranické funkce. Zdůvodnil to neklidem a kritikou, kterou podle něj v ČSSD vyvolávají výsledky posledních průzkumů voličských preferencí. Sobotka zůstal premiérem, stranu vede dosavadní statutární místopředseda a ministr vnitra Milan Chovanec.

Schválení Zaorálka bude nejspíš formalitou, jeho výběr vítají čelní představitelé ČSSD i zástupci regionů. Oceňují především jeho rétorické schopnosti, díky kterým by měl lépe vzdorovat lídrovi ANO Andreji Babišovi. Zaorálek by měl dnes ve zhruba půlhodinovém projevu shrnout programové teze ČSSD a oslovit voliče, s projevy vystoupí i Sobotka a Chovanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus má problém, fotra. Proč Zeman nesnáší ČT? Ještě, že jsme se domluvili s tím Milionem chvilek… Kníže, Mašínová a umělci debatovali v Brně o sametu, takto to dopadlo

21:42 Klaus má problém, fotra. Proč Zeman nesnáší ČT? Ještě, že jsme se domluvili s tím Milionem chvilek… Kníže, Mašínová a umělci debatovali v Brně o sametu, takto to dopadlo

REPORTÁŽ Česko si po celý listopad připomíná třicáté výročí sametové revoluce. V Brně na téma sametu…