Sudeťáci v Brně. Herec Gulyáš varuje před následky

01.03.2026 20:42 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Před ztrátou národní paměti v souvislosti s plánovaným sjezdem sudetoněmeckého spolku v Brně varuje herec Michal Gulyáš. Prostřednictvím až mrazivě aktuálního poselství prezidenta Edvarda Beneše z roku 1945 připomíná tragické oběti okupace a apeluje na nutnost chránit historická fakta před snahami o jejich revizi. Podle Gulyáše nesmíme dopustit, aby politický pragmatismus zvítězil nad pravdou.

Sudeťáci v Brně. Herec Gulyáš varuje před následky
Foto: Repro Michal Gulyáš, FB
Popisek: Michal Gulyáš

V těchto dnech, které avizují příchod jara, kdy se příroda probouzí k životu a většina lidí vyhlíží s nadějí první teplejší závan vzduchu, přichází herec Michal Gulyáš s apelem, který má k jarní poezii velmi daleko. Svůj nejnovější komentář pojmenoval: „Na tuto válku se nesmí zapomenout.“

„Srdečně vás zdravím, přátelé, v tomto předjarním čase, kdy většina z nás očekává ten zvláštní závan vzduchu, který přináší naději a zvěstuje radost ze života, z jeho budoucího znovuzrození v pučících květech rostlin, zpěvu ptáků a bzučení hmyzu. Jaro má zkrátka blízko k poezii,“ uvedl Gulyáš svůj pravidelný videokomentář. 

Zamýšlí se v něm nad stavem národní hrdosti a ostražitosti, přičemž varuje před událostmi, které podle něj mohou zásadním způsobem narušit českou suverenitu a historickou spravedlnost. „Můj dnešní komentář není příliš poetický. Má daleko k naději, hlavně té národní, té české, té mateřské, kterou by si člověk měl nést životem, ať už se jednoho dne rozhodne jít světa kraj – jak říkávali staří obrozenci,“ konstatoval Gulyáš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Historie se opakuje, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKritická , 01.03.2026 21:22:31
a je jen na nás, jak daleko to necháme dojít...

|  15 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …