Fiala (SPD): Evropské unii hrozí zhroucení

02.03.2026 6:23 | Monitoring
autor: PV

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na výzvu polského premiéra k přeměně EU v organizaci suverénních států

Fiala (SPD): Evropské unii hrozí zhroucení
Foto: Repro YouTube
Popisek: Radim Fiala na konferenci Společně ve střední Evropě

Polský expremiér nedávno vyzval k přeměně Evropské unie v organizaci suverénních států. Prosazujeme obnovu národní suverenity a konec diktátu Bruselu. Bývalý polský premiér Mateusz Morawiecki je tváří v tvář upadající Evropě už přesvědčen, že „Evropská unie dosáhla nebezpečného bodu zlomu“ a v příštích letech ji hrozí imploze. „Odpověď na nové výzvy spočívá v Ekonomickém NATO a Evropě strategických partnerství,“ píše Morawiecki ve své rozsáhlé analýze, kterou počátkem roku zveřejnil a která představuje myšlenky, jak na tyto problémy reagovat. SPD se myšlenka úzké spolupráce suverénních států bez bruselské centralizace vždy líbila a podporuje ji.

„Model centralizace a uniformity selhal. Musíme vybudovat Evropu mnoha cest, Evropu strategických partnerství, v níž má každý členský stát právo zvolit si vlastní cestu rozvoje a integrace je založena na dobrovolnosti a vzájemném prospěchu,“ píše Morawiecki. Když se několik zemí chce nechat zahnat do kouta, protože v něm vidí své vlastní zájmy, je to jejich věc, zdůrazňuje v narážce na některé nejmenované státy, „ale ostatní země by neměly být nuceny k podobným krokům“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je to přesně tak !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseObčan Brych , 02.03.2026 8:03:14
Kdyby se tak stalo včera, tak už by bylo pozdě !

|  5 |  0

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.