ČSSD hraje před lidmi divadlo a tajně podporuje Nečase, tvrdí Paroubek

13. 3. 2012 18:58

Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek ostře zkritizoval ČSSD. Podle něj není dost silnou opozicí, protože v Poslanecké sněmovně někteří opoziční poslanci nepodpořili Paroubkovy návrhy. Ty měly vést k projednání chyb vlády Petra Nečase.

ČSSD hraje před lidmi divadlo a tajně podporuje Nečase, tvrdí Paroubek
Foto: hns
Popisek: Předseda NS-LEV21 Jiří Paroubek
reklama

Paroubek navrhl tři body: "Informace předsedy vlády Petra Nečase o výhradách Evropské komise k auditu čerpání prostředků z evropských fondů", "Situace na úřadech práce, příčiny této situace a postup při jejím řešení" a "Informace ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše o tom, jak hodlá čelit chystaným škrtům v jeho resortu".

Hlasování se zdržel i Sobotka

Sněmovna návrhy neschválila, to ale nebylo to hlavní, co Paroubka zarazilo. „Tento výsledek jsem - v situaci, kdy má koalice ve sněmovně výraznou převahu - očekával. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem ve sjetinách hlasování zjistil, že mé návrhy nepodpořila ani řada poslanců z ČSSD (5 poslanců ČSSD bylo proti a 19 z nich se hlasování zdrželo, včetně předsedy strany B. Sobotky),“ uvedl Paroubek ve svém prohlášení.

„Zřejmě je tedy problémy Nečasova kabinetu nezajímají a nemají zájem o nich jednat. Na tiskových konferencích - před kamerami a diktafony - přitom tyto věci, které jsem navrhnul na projednávání, sami kritizují. Neumím si to vysvětlit jinak, než že sociální demokracie hraje na občany a své voliče pouze divadlo a nemá zájem problémy na půdě sněmovny fakticky řešit,“ dodává předseda NS-Lev 21.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bumbáme. Jak u  p*asat nastláno, policii pod oknem. Město, kde i primátor chytil covid

4:42 Bumbáme. Jak u p*asat nastláno, policii pod oknem. Město, kde i primátor chytil covid

REPORTÁŽ Tři plzeňské okresy, tři specifika, která ministerští úředníci jaksi odsunuli ad acta. Kdo …