ČSSD je na mizině, chce pronajímat část Lidového domu. Finance jsou velké téma, připouští rozpačitě lidé z vedení

18.11.2018 7:49 | Zprávy
autor: mp

Ve sněmovních volbách v říjnu 2017 utrpěli ČSSD i komunisté tvrdou porážku, když nedosáhli ani na 8 procent hlasů. V senátních volbách o rok později dopadly tyto dvě strany ještě hůř. Komunisté zcela zmizeli ze Senátu a sociální demokraté v horní komoře notně oslabili. Teď volební porážky obě strany nutí šetřit. Hodně šetřit. ČSSD teď řeší, co bude dál a někteří komunisté se zlobí na předsedu Vojtěcha Filipa. Kvůli výši jeho platu.

ČSSD je na mizině, chce pronajímat část Lidového domu. Finance jsou velké téma, připouští rozpačitě lidé z vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úplatek, ilustrační foto

Ačkoli komunisté a sociální demokraté tvrdili po senátních a komunálních volbách, že volby vlastně nedopadly tak strašlivě, jak to vypadalo na první pohled, stranické kasy říkají něco jiného. Komunisté zcela ztratili zastoupení v Senátu a obě strany přišly o nemalé množství zastupitelů ve městech a obcích. V Praze na „velkém magistrátu“ nezasedne ani jedna ze zmíněných stran.  To všechno vedlo k tomu, že se oběma stranám notně ztenčily státní příspěvky a partaje budou muset šetřit.

Sociální demokraté si podle serveru iDNES.cz pronajmou část Lidového domu. Místopředseda strany Martin Netolický prozradil, že otázka financí je pro stranu momentálně důležitější než odchod Jiřího Zimoly z postu 1. místopředsedy. „Finance byly velkým tématem posledního politického grémia teď v pátek. Jednali jsme o tom mnohem déle než o rezignaci kolegy Zimoly,“ přiznal.

„Mluvili jsme o stropu na odměňování pro stranické zaměstnance. Zčásti to zasáhne provoz Lidového domu a zčásti pak i jednotlivé kraje, které se budou muset rozhodnout, zda chtějí určitý počet zaměstnanců s tím, že částka na ně bude vykrývat jen částečné úvazky, nebo zda budou chtít jednoho dobře placeného manažera,“ doplňuje Netolický.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …