ČSSD může přijít o sídlo. O peníze ji připravila Tvrdíkova kampaň

8. 7. 2010 22:10

Těžce vybojovaný Lidový dům, sídlo strany, bude možná ČSSD kvůli dluhům nucena prodat. Sekeru zaťala kampaň, kterou řídil neúspěšný Tvrdík, píše týdeník Reflex.

ČSSD může přijít o sídlo. O peníze ji připravila Tvrdíkova kampaň
reklama

Ještě za doby Miloše Zemana získala ČSSD zpět Lidový dům, který je tradičním sídlem strany. Už deset let ale vede spory s advokátem Zdeňkem Altnerem, jenž sociální demokracii pomohl nemovitost v centru Prahy vysoudit zpět. Někteří členové strany mají obavy, že by dluhy za masivní volební kampaň mohly vést až k prodeji Lidového domu.

Zajímavě z tohoto pohledu působí, že se 23. června objevila v katastru nemovitostí na areál Lidového domu plomba. Ta znamená, že s danou nemovitostí může vlastník nakládat jen v omezeném rozsahu. Podivně vyznívá, že ČSSD je zde zanesena jako povinný, zatímco podnikatel Pavel Imriš z Brna jako oprávněný. Přitom jde o řadového sociálního demokrata z Brna, jehož manželka je za ČSSD členkou obecního zastupitelstva.

Podle stanov nemá sociální demokracie majetek zmenšovat

„Nechci, aby jakýkoli statutární orgán strany rozhodl o případném prodeji Lidového domu. Podle stanov strany je povinna ČSSD majetek rozmnožovat, a ne zmenšovat ," uvedl pro týdeník Reflex Imriš důvody svého počínání. Zároveň ale dodal, že vůči sociální demokracii nemá žádnou pohledávku.

Reflex píše, že k obludnému dluhu ČSSD za volební kampaň došlo tak, že bývalý volební manažer strany Jaroslav Tvrdík realizoval megalomanské představy. Téměř roční oranžová agónie nakonec stála až 400 milionů korun. V této souvislosti připomíná týdeník spoušť, kterou za sebou Tvrdík v kariéře zanechal.

Tvrdík se uměl zorientovat, kdo právě velí a komu sloužit

Když šéfoval výběru stíhaček Gripen, tak z něj utekly všechny firmy kromě jejich výrobce BAE Systems. Z postu ministra obrany pak nadvakrát uslzeně rezignoval. Během tří let v čele ČSA , kam se dostal bez kvalifikace i řádného výběrového řízení, uvrhnul dříve výdělečného leteckého dopravce do ztráty. A když letos v červnu zmizel z postu volebního manažera ČSSD, zbyl po něm minimálně dvousetmilionový dluh za kampaň.

Týdeník si všímá, že Tvrdík má mimořádný talent přisát se na toho, kdo právě velí, a tomu sloužit, dokud se na obzoru neobjeví někdo jiný. Během deseti let se to Tvrdíkovi víc než vyplatilo: postupně vsadil a odkopl Zemana, Kavana, Špidlu i Grosse, až skončil ve stínu Paroubka. Po jeho pádu se nyní lepí na Michala Haška, Paroubkova potenciálního nástupce.

Čtěte také:

ČSSD řeší dluhy po Tvrdíkově kampani, za volby dostane méně peněz 

Tvrdíka střídá Hamáček. Povede kampaň ČSSD před podzimními volbami 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…