ČSSD nám dělá naschvály, postěžovala si v rádiu středočeská hejtmanka Pokorná-Jermanová

12.06.2017 18:28

Moderátorka Zuzana Bubílková v pondělní Kauze dne přivítala hejtmanku Středočeského kraje Jaroslavu Pokornou-Jermanovou. Šéfka kraje si postěžovala, že přes její kraj do Prahy a z Prahy jezdí miliony aut a Středočeský kraj to cítí na svých komunikacích. Na Prahu jí prý hodně mrzí jedna věc.

ČSSD nám dělá naschvály, postěžovala si v rádiu středočeská hejtmanka Pokorná-Jermanová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

„Doteď mě hrozně mrzí rozhodnutí Prahy o parkovacích zónách,“ posteskla si dáma. Ačkoli Prahu vede Adriana Krnáčová z hnutí ANO a kraj vede Pokorná taktéž z hnutí ANO, občas není jednoduché se domluvit. Jermanová to přičítá faktu, že dopravu má na starosti sociální demokracie, a dámě se zdá, že občas čelí „schválnostem“. Takovým „naschválem“ byl prý třeba zákaz vjezdu kamionů do Prahy.

„Byl to naschvál před krajskými volbami. Pokud Praha uzavře vjezd pro kamiony, tak veškerá tíže přejde na účet Středočeského kraje,“ prohlásila Pokorná.

Byla by ráda, kdyby se v Praze podařilo zprovoznit více záchytných parkovišť a že stát postaví některé dopravní stavby, které slibuje už roky, aby Středočeskému kraji ulehčil. Už teď prý však Středočeši zjišťují, že je mnohdy mnohem rychlejší jet do Prahy a z Prahy vlakem, ale ani železnice nedokáže vyřešit ten velký dopravní tlak na celý kraj.

Celý rozhovor naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odešla paměť českého parlamentu Zdeněk Jičínský: Vzpomínky na Havla s nakreslenými obrázky, zaříznutí Zemana Špidlou, i hutná nálož Topolovi s knížetem

16:13 Odešla paměť českého parlamentu Zdeněk Jičínský: Vzpomínky na Havla s nakreslenými obrázky, zaříznutí Zemana Špidlou, i hutná nálož Topolovi s knížetem

V jednadevadesáti letech zemřel profesor Zdeněk Jičínský. Poslanec několika parlamentů a člověk, kte…