ČSSD přišla o oranžovou růži. Logo jí zřejmě nikdy nepatřilo

01.12.2011 22:13

Sociální demokraté stahují své logo, oranžovou růži. Místo ní musí zavést starou verzi – rudé okvětní plátky se zeleným stonkem. Podle právníků ČSSD je totiž zřejmé, že toto logo straně nikdy nepatřilo.

ČSSD přišla o oranžovou růži. Logo jí zřejmě nikdy nepatřilo
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama
Logo oranžové růže se zavedlo v éře předsedování Jiřího Paroubka. Nyní ale právníci Lidového domu zjistili, že toto logo zřejmě ČSSD nepatří. "Jsou to události, které vězí v době, kdy byl předsedou strany Jiří Paroubek, ústředním tajemníkem Jiří Havlíček a volebním manažerem Jaroslav Tvrdík," potvrdil pro server Aktuálně.cz předseda Bohuslav Sobotka.

"Očekávám, že ústřední tajemník předloží zprávu vedení strany, jak vypadá právní pozice sociální demokracie," dodal předseda. Nyní se tak sociální demokraté museli vrátit ke staré rudé růži se zeleným stonkem, kterou používali v 90. letech.

Tvrdík ani Havlíček za nic nemůžou

Tvrdík každopádně vinu odmítá. "Jsem přesvědčen, že ČSSD je majitelem tohoto loga a v případném soudním sporu to potvrdí i jeho tvůrce. Ze strany pana Horala a účelové firmy, která k tomu vznikla, se jedná o podvod a o snahu neoprávněně vydírat ČSSD," popřel, že by za aféru mohl on.

"Považuji to za pokus o podvod ze strany pana Horala a jeho firmy a snahu se obohatit na úkor sociální demokracie," potvrdil Tvrdíkovo tvrzení i někdejší ústřední tajemník Jiří Havlíček.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…