ČSSD se bude zabývat kauzou Davida Ratha. Bude pozastatovat členství

18.05.2012 6:15

Sociální demokraté budou v pátek hledat způsob, jak mohou minimalizovat dopad korupční kauzy vazebně stíhaného nyní už bývalého hejtmana Davida Ratha na stranu v době blížících se krajských voleb. Ráno zasedne nejužší vedení strany, odpoledne pak bude předsednictvo ČSSD rozhodovat o pozastavení členství dvěma dalším aktérům kauzy - ředitelce kladenské nemocnice Kateřině Pancové a exposlanci ODS Petru Kottovi. Pokud do té doby nerezignují na členství sami, předsednictvo jim činnost pozastaví takřka jistě, uvedla ČTK.

ČSSD se bude zabývat kauzou Davida Ratha. Bude pozastatovat členství
Foto: hns
Popisek: David Rath přebírá krabici s penězi, koláž
reklama

Rath rezignoval na členství v ČSSD a všechny funkce ve středu, ponechal si ale poslanecký mandát. Sociální demokraté by ho měli podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) přimět k opuštění dolní komory.

Skupina osmi obviněných podle policistů zmanipulovala zadání tendru na rekonstrukci buštěhradského zámku. Pancová a Kott podle médií nechali upravit projekt financovaný z evropských fondů tak, aby se cena za opravy zvýšila o 46 milionů korun. Rath s tím prý souhlasil, policie ho dopadla se sedmimilionovým úplatkem v úterý večer. Na poslance ve středu soud uvalil vazbu. Zbytek obviněných vyslechlo rozhodnutí o vazbě ve čtvrtek.

Podle předsedy krajské organizace ČSSD ve Středočeském kraji a poslance Richarda Dolejše je třeba i kvůli blížícím se volbám postavit se ke kauze čelem. Ve středu byla vedením středočeského hejtmanství pověřena sociální demokratka Zuzana Moravčíková. Středočeská ČSSD ji chce co nejrychleji dostat místo Ratha i do čela kandidátky pro podzimní krajské volby. Jejím úkolem bude také prověření čerpání peněz z EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…