ČSSD strhala prohlášení vládních ekonomů. Ti tvrdili, že restituce se vyplatí

30.08.2012 14:52

Ekonom a stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek se kriticky vyjádřil k závěrům Národní ekonomické rady vlády (NERV). Ta pochválila vládu za stabilizaci veřejných financí, která prý probíhá lépe, než se čekalo, a navrhla, aby se vláda zaměřila na ekonomický růst. Podle Mládka ale situace zdaleka není taková, jak se to jeví NERVu. Ten prý jenom zakrývá neschopnost vlády.

ČSSD strhala prohlášení vládních ekonomů. Ti tvrdili, že restituce se vyplatí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD

Podle Mládka teď obyvatelé České republiky spoří, což velmi drtí ekonomiku. Navíc nejsou v NERVu zastoupeny všechny skupiny.

Mládkovi se také nelíbí tvrzení člena NERVu Jiřího Schwarze, podle kterého bude církevní narovnání výrazným prorůstovým faktorem pro ekonomiku vzhledem k investicím do majetku. Podle stínového ministra financí by měla vláda návrh na církevní restituce stáhnout.

Zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi, který po vetu levicového Senátu čeká rozhodující hlasování ve Sněmovně, počítá s tím, že církve by měly dostat asi polovinu někdejšího majetku v hodnotě zhruba 75 miliard korun, který je v držení státu. Za ostatní majetek pak mají získat náhradu 59 miliard korun během 30 let. Stát by naopak církvím přestal hradit platy duchovních. Opoziční ČSSD ostře kritizuje způsob restitucí a výši finanční kompenzace. Vládní návrh ve své kampani označuje i za dar církvím.


 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…