ČSSD už nemá v Senátu většinu. Klub opustili tři členové

14.08.2012 22:33

Senátorský klub ČSSD na svém úterním jednání zrušil členství senátora Vladimíra Drymla, který stranu opustil a přestoupil k SPOZ. Vedle toho na členství v klubu rezignovali i Jiřina Rippelová a Miroslav Krejča. Po jednání to sdělil šéf klubu Petr Vícha.

ČSSD už nemá v Senátu většinu. Klub opustili tři členové
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Vladimír Dryml

Rippelová opustila ČSSD a v podzimních senátních volbách již bude kandidovat také za SPOZ. Bude zároveň za tuto stranu kandidovat i v krajských volbách. Senátor Krejča z ČSSD kvůli rozporům s regionální organizací strany vystoupil už loni v říjnu a nedávno přijal nabídku být jihočeským krajským lídrem SNK-ED.

Program prý budou podporovat dál

"Kolegyně Rippelová a Krejča podali rezignaci, klub vyslovil ukončení členství kolegy Drymla v klubu," řekl Vícha. Odchodem tří členů klub ČSSD ztratil nadpoloviční většinu v Senátu.

"Všichni tři deklarovali, že nadále budou hlasovat za program, za který kandidovali," ujistil Vícha. Nikdo z nich tak podle něj nepodpoří například církevní restituce. "Rozešli jsme se dá se říci v dobrém, ale z technických důvodů, protože kandidují za jinou stranu, tak nemůžou být v našem klubu," podotkl.

Dryml přitom v minulých dnech sociální demokracii tvrdě kritizoval a označil ji za stranu prolezlou korupcí jako dřevomorkou. Jak Vícha dodal, pozice dotyčných senátorů už se měnit nebudou. Zůstanou jim jejich místa v lavicích i senátorské kanceláře.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

15:55 Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu obul do novinářů, kteří podle něj kr…