ČSSD zaplatí hodně a prosadí málo, poznamenává komentátor

30.11.2013 12:29 | Zprávy
autor: mp

Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se stále rodí a nakonec se zřejmě opravdu zrodí. Sociální demokraté v ní zřejmě prosadí zavedení progresivního zdanění, ale jinak budou muset zaplatit hodně vysokou cenu, aby koalici udrželi. Myslí si to komentátor Lidových novin Martin Zvěřina. Ten se také domnívá, že nová koalice neprosadí nic zásadního, ale nemusí jít o žádnou katastrofu.

ČSSD zaplatí hodně a prosadí málo, poznamenává komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Bohuslavem Sobotkou

„Letošní koalice bude jen koalicí udržovací, rušící a `vylepšovací`, na reformě čehokoliv se neshodne ani v okamžicích svého vzniku a tak bude především řádně hospodařit. Přitom třeba zdravotnictví či důchody potřebují nikoli doladit, ale spíš od základů změnit. Školství k takovému stavu pomalu zraje,“ podotýká komentátor. Nemusí to však být úplně problém, pokud se skutečně podaří prosadit fungující stát, jak slibovala ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…