ČT, co to má společného s Ostravou? Slavný Čech kritizuje Kavčí hory. Ve chvíli, kdy se jim to opravdu nehodí

08.01.2020 16:57

Známý herní vývojář Daniel Vávra, který stojí za herními hity jako Mafia nebo Kingdom Come, ostře kritizuje nový seriál České televize Místo zločinu Ostrava. Ten podle něj nemá nic společného s Ostravou, protože je natočen Pražáky a mluví se tam „spisovnou pražštinou“. Tristní jsou podle Vávry i dialogy a hodnocení diváků mu dává za pravdu. Kritika od Vávry přichází v době, kdy Česká televize v tichosti stahuje z obrazovek skutečný propadák, pořad o dezinformacích „To se ví“.

ČT, co to má společného s Ostravou? Slavný Čech kritizuje Kavčí hory. Ve chvíli, kdy se jim to opravdu nehodí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra
reklama

Anketa

Kdyby Milion chvilek uspořádal akci kousek od vašeho domu, co byste udělali?

hlasovalo: 29426 lidí
Daniel Vávra se na svém Facebooku tvrdě opřel do nového seriálu České televize, který má pojednávat o zločinech v Ostravě. Podle Vávry to má ale zásadní háček. „Natočili ho komplet Pražáci, hrají v něm Pražáci, nikdo nemluví chacharsky, ale spisovnou pražštinou. S Ostravou to nemá nic společnýho,“ rýpl si Vávra a přidal několik příkladů.

„Jako když tam Pražačka Nela Boudová zjistí, že její muž je pedofil, zvolá na něj spisovnou češtinou: Ty malÉ tlustÉ odpornÉ prase,“ podivuje se Vávra a přidává další perličku. „Teď tam Kříž pronesl s kamenným ksichtem: odvedla jsi dobrou práci. Ale nezlob se na mě, já proti tobě nic nemám, jen to, že jsi ženská,“ narážel Vávra na to, že ani scénář není valné kvality.

„Dialogy naprosto tristní. A vrah byl někdo, kdo tam celou dobu nebyl,“ nechápal Vávra a přidal perličku na závěr. „Ovšem nejlepší je tam Bořek Slezáček, kterej hraje Poláka a jede tam polskej přízvuk: „To jest zpierdolony!“

Hodnocení seriálu na filmovém serveru ČSFD dává Vávrovi za pravdu, seriál je zatím hodnocen velmi průměrně, konkrétně 56 procenty.

Tvorba České televize byla v poslední době kritizována častěji, rozporuplně byl přijat například pořad „To se ví“ s Halinou Pawlowskou a Alešem Hámou, který ČT v současnosti v naprosté tichosti z obrazovek stahuje, jak jsme informovali včera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…