ČT se utrhla ze řetězu, stěžuje si Veleba. Pak čtenáři prozradil zajímavost o jednom redaktorovi

30.11.2014 21:39

Na otázky, které se týkaly problematického informování České televize o prezidentu republiky, dnes na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpověděl senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba. Jednoho ze čtenářů zajímaly důvody, proč velká část českých médií nepíše o cenzuře projevu Miloše Zemana Českou televizí. Další čtenář vyslovil Velebovi poděkování za to, že se nebál veřejně vyzvat premiéra Bohuslava Sobotku, aby se pokusil prosadit změny v České televizi.

ČT se utrhla ze řetězu, stěžuje si Veleba. Pak čtenáři prozradil zajímavost o jednom redaktorovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Veleba poukázal na to, že ČT nejenže už dlouhé týdny útočí na prezidenta republiky Miloše Zemana, ale i svým přístupem se pasuje v podstatě do role svolavatelů a organizátorů v demokratických společnostech bezprecedentní negativní kampaně vůči hlavě státu.

„Děkuji, že jste národu otevřel oči. Pan Klepetko nebude mít dobré spaní a ČT bude muset brzy provádět personální změny,“ napsal čtenář. Senátor odpověděl, že v případě Klepetka má asi pravdu, ale horší to prý bude s personálními změnami ve veřejnoprávní televizi. „Bojím se, že štvanice na prezidenta je frontální a NE veřejnoprávní televize se utrhla z řetězu,“ posteskl si s tím, že to nespraví výměnou několika lidí, ale že to je věc systémová. „Moc by mne zajímalo, kolik takový Klepetko a další berou. Pokud to je kolem 200 tisíc měsíčně, jak jsem zaslechl, ale nemám ověřené, pak udělají cokoliv, jakoukoliv špinavost,“ uvedl Veleba.

Otázky a odpovědi Jana Veleby na ně najdete zde a zde

Jiného čtenáře zajímalo, proč o cenzuře prezidenta píšou především ParlamentníListy.cz a ostatní média dělají, že se nic nestalo. Podle Veleby je to tím, že Miloš Zeman je osobností, která výrazně převyšuje ostatní současné politiky. K tomu má mandát z přímé volby od 2,74 milionů voličů. „Kníže a spol. se s porážkou nesmířili. To všechno, když sečtete, tak vyjde, že ostatním politikům tažení proti prezidentovi vyhovuje (včetně Sobotky),“ napsal Veleba, podle kterého je veřejnoprávní televize pod vlivem TOP 09 a podporovatelů Karla Schwarzenberga. Noviny jsou v soukromých rukou, a proto prrý také nebudou bojovat za prezidenta.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…