ČT si nechala zpracovat průzkum. Toto si podle něho myslí Češi o útoku USA v Sýrii

13.04.2017 21:36 | Zprávy
autor: pas, čtk

S raketovým útokem na syrskou leteckou základnu, který minulý týden podnikly Spojené státy v reakci na zásah syrských civilistů chemickými zbraněmi, souhlasí 35 procent lidí v Česku, 40 procent nesouhlasí. Ukázal to průzkum agentury Median pro Českou televizi (ČT). Ostatní dotázaní buď událost nezaznamenali, nebo ji nedovedou posoudit. Většina lidí také míní, že ruské angažmá v Sýrii tamní situaci nepomohlo.

ČT si nechala zpracovat průzkum. Toto si podle něho myslí Češi o útoku USA v Sýrii
Foto: archív autora
Popisek: US letecký útok Sýrie

Americký prezident Donald Trump nařídil minulý týden odpálení raket na syrskou leteckou základnu Šajrát v reakci na chemický útok, při kterém v Sýrii zahynulo nejméně 87 lidí. Z útoku na syrské civilisty západní státy obvinily režim syrského prezidenta Bašára Asada. Rusko, které Asada v Sýrii podporuje, akci USA tvrdě odsoudilo a označilo ji za porušení mezinárodního práva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podivné chování Nory Fridrichové ve sněmovně budí rozruch

11:27 Podivné chování Nory Fridrichové ve sněmovně budí rozruch

Každého kolemjdoucího poslance Motoristů sobě včera odchytla reportérka Nora Fridrichová, která opět…