ČT vstupuje na hodně tenký led. Chystá se zesměšnit Andreje Babiše

12.10.2016 7:36

Česká televize uvede v říjnu na obrazovky nový pětidílný seriál Kosmo, v němž paroduje ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Jako zajímavá informace se v té souvislosti může jevit fakt, že příští rok bude svou funkci obhajovat generální ředitel ČT Petr Dvořák.

ČT vstupuje na hodně tenký led. Chystá se zesměšnit Andreje Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Kosmo vypráví v nemilosrdné nadsázce příběh velkého projektu malého národa. Nelítostně se věnuje českým mindrákům, nezůstává však uzavřeno v české kotlině, ale vtahuje do své ironické hry i Američany, Rusy, Číňany, Poláky a Slováky,“ stojí v charakteristice seriálu, který má být politickou satirou z prostředí fiktivního vesmírného programu.

Hlavní dějovou linku bude tvořit čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří putují vesmírem v absurdní raketě spolu s živou slepicí, jejíž účast na vesmírném dobrodružství si vymínil sponzor letu, přední český drůbežář Anton Hrabiš.

Druhou paralelní dějovou linku představuje ministr školství Luboš Šnajdr se svým tajemníkem, kteří let jistí zespodu a zajišťují mu jak politickou podporu, tak naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy.

Postava Hrabiše dle tvůrců seriálu přímo odkazuje na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Snažili jsme se vytvořit spíš obecnější charaktery. Anton Hrabiš je asi nejčitelnější. Není to politik, ale přední český velkodrůbežář, a je to spíš takový klasický ‚sponzor‘,“ prozradil tvůrce seriálu Tomáš Baldýnský v rozhovoru pro Rádio Wave s tím, že České televizi prý přímý odkaz na Babiše nevadil.

„Politika je bohužel jednoduchá. Seriál dlouho dokončujeme a já s hrůzou sleduju, jak se společnost Kosmu přibližuje. Nadsázka, která před rokem nebo dvěma vypadala jako úplně absurdní, začíná být až dokumentární. Jako absurdní mi například před lety připadalo spojení drůbežáře Hrabiše s Lety u Písku, okolo kterého se točí pátý díl. Nyní se pan Babiš s Lety začal opravdu angažovat. Skoro si říkám, jestli nejsem jasnovidec,“ uvedl také Baldýnský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA

12:14 Nepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář se rozhodl ohradit v dopise členům discipliná…