Čas pro vládu Německa? Telička odmítl Sputnik a navrhl něco jiného

10. 2. 2021 7:30

Německo, které má přes 80 milionů obyvatel, zaznamenalo za jediný den přírůstek 9140 nových případů koronaviru. Osmkrát menší Česko zaznamenalo za ten samý den přes 7600 nových případů. To ukazuje, že v Německu pandemii zvládá kancléřka Angela Merkelová lépe, než český premiér Andrej Babiš (ANO) v České republice. Někdejší český eurokomisař Pavel Telička proto začal volat po tom, aby nám Německo pomohlo. Ale nejen s pacienty, nýbrž s celkovou správou země.

Čas pro vládu Německa? Telička odmítl Sputnik a navrhl něco jiného
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička
reklama

S koronavirovou pandemií bojuje takřka celý svět a čísla ukazují, že Česko tento boj zvládá podstatně hůře než sousední Německo. V České republice se za necelý rok trvání pandemie nakazilo koronavirem něco přes 1 milion lidí. V Německu to bylo 2,3 milionu lidí. Jenže v Německu žije osmkrát víc obyvatel.

V Česku na koronavirus zemřelo přes 17 tisíc lidí, v Německu to dosud bylo přes 62 tisíc úmrtí. S přihlédnutím k počtu obyvatel v obou zemích je tedy zřejmé, že v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v Česku úmrtnost na koronavirus podstatně vyšší než v Německu.

Německá kancléřka Angela Merkelová tedy čelí pandemii lépe, než český premiér Andrej Babiš.

Někdejší europoslanec Pavel Telička proto na sociální síti Twitter volá, že je třeba požádat Německo o pomoc. Ale nejen v oblasti zdravotnictví, nýbrž s celkovou správou země.

„8x větší Německo nemá za včerejšek ani polovinu nových případů, co Česko. Načase požádat Německo o pomoc. Ne s lůžky, ale celkovou správou,“ konstatoval Telička.

Pavel Telička promlouvá

Dal také najevo, že se staví proti využití ruské vakcíny Sputnik v Česku, dokud nebude schválena příslušnými evropskými orgány.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si v této souvislosti vzpomněl na rok 1968 a na zvací dopis, který sepsala skupina československých komunistů, aby omluvila vpád sovětských tanků do této země. Po srpnové invazi následovalo více než dvacet let faktické okupace této země.

„Hle, nový zvací dopis!“ napsal stručně.

Jiří Ovbčáček promluvil

A nebyl sám. Telička se dočkal i další ostré reakce.

„Pane Teličko, Vy jste zvoral, co jste mohl a teď si dovolujete taková prohlášení? Jděte k čertu!“ vyzvala bývalého eurokomisaře jedna z voliček.

Tvrdá reakce na slova Pavla Teličky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

20:02 Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

Česko jako „covidová díra Evropy“. Tak naši zemi vykreslila ve svém vysílání globální americká telev…