Čásenský píše soudcům do Švýcarska. Kvůli Grossovi

29.10.2011 19:59

Šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský píše fiktivní dopis vyšetřovatelům do Švýcarska kvůli Mostecké uhelné a její nevyjasněné privatizaci. Ironicky v něm naznačuje, že v České republice jsou takové případy na denním pořádku.

Čásenský píše soudcům do Švýcarska. Kvůli Grossovi
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Expremiér Stanislav Gross ve své kanceláři
reklama
„Ano, je pravda, že česká vláda v roce 1999 prodala téměř polovinu mosteckých dolů za sumu, která neodpovídá ani pětině skutečné hodnoty," začíná šéfredaktor Robert Čásenský výčet své kritiky na adresu české vlády nynější i v době privatizace Mostecké uhelné.

Podle něj si také manažeři společnost koupili za peníze, které z ní nejprve vytáhli. „Po prodeji odteklo na provizích 170 milionů korun na účet, kterým disponoval lobbista Pavel Musela, přítel politika Stanislava Grosse," píše dál Čásenský.

SLEDUJEME kauzu: Mostecká uhelná

Kromě Musely vyjmenovává další přátele bývalého premiéra Grosse, kteří všichni nějak na privatizaci vydělali: Robert Sýkora, bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu, Jiří Martinek, tajemník Grosse, nebo firma, ve které působil pokladník ČSSD.

Související: Česká policie čeká od Švýcarů pomoc v kauze MUS

„Přesně v době, kdy vláda o prodeji podílu v Mostecké uhelné rozhodla, pořídil si zmiňovaný Gross byt. Později neuměl vysvětlit, z čeho ho zaplatil," připomíná Čásenský. K tomu dodává, že následně Gross „zázračně" zbohatl na akciích Sýkory a koupil si například apartmán na Floridě.

„Ne, opravdu nechápeme, proč bychom se měli touto kauzou zabývat," končí fiktivní dopis do Švýcarska. „Jsme přesvědčeni, že se nikdo ničeho špatného nedopustil, republice nevznikla žádná škoda, Vaše vyšetřování není v souladu s českými zákony, a i kdyby bylo, je to všechno už dávno promlčené. A navíc, takhle my to prostě v Česku děláme."

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

10:30 Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

Včerejší noc přinesla pobavení a pohled do zákulisí politiků. Při debatě na TV Nova měli všichni pře…