Část veřejnosti se bojí, aby si Zeman před královnou nezapálil, nebo aby se nezeptal... Břešťan má starosti

15. 6. 2017 17:48

Publicista Robert Břešťan se na serveru HlídacíPes.org zamyslel nad tím, proč se Pražský hrad, konkrétně tedy mluvčí Jiří Ovčáček, zlobí kvůli audienci Miloše Zemana u britské královny Alžběty II.

Část veřejnosti se bojí, aby si Zeman před královnou nezapálil, nebo aby se nezeptal... Břešťan má starosti
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

Ovčáčkovi podle Břešťana vadí, že si někdo dovoluje pochybovat o tom, že při své páteční návštěvě Velké Británie Miloše Zemana a jeho manželku poctí britská královna Alžběta II. soukromou audiencí.

„Jenže ono se těm pochybám není moc co divit. S ohledem na to, jak nakonec dopadlo do světa vytrubované, opakovaně potvrzované a jasné pozvání od amerického prezidenta Donalda Trumpa, byla skepse namístě,“ zmínil Břešťan. Navíc, jak dodává, na webových stránkách, kde je oficiální program všech členů královské monarchie, na zítřek žádný oficiální program Jejího Veličenstva není. 

  • Původní text ZDE

„Nikdy dopředu nezveřejňujeme, s kým se Její Veličenstvo setká v rámci audience. Audience se ani nezveřejňují v oficiálním programu,“ zdůvodňují však z Londýna. I přesto by se však dvacetiminutová audience měla uskutečnit. 

„Snad to dobře dopadne. Část české veřejnosti se kupříkladu bojí toho, aby si v přítomnosti královny český prezident třeba nezapálil cigaretu a nezeptal se dámy, čím to, že se tak požehnaného věku vůbec dožila (tento konverzační plán Zeman naznačil při jednom ze svých setkání s občany),“ dodal Břešťan se známým slovním spojením God save the Queen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…