Castro se může stát prezidentem USA

13.01.2019 8:45 | Zprávy
autor: mp

Prezidentské volby ve Spojených státech proběhnou až v listopadu 2020, ale už teď se šikují kandidáti, kteří se chystají vyzvat stávajícího šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Velká kandidátská tlačenice se dá očekávat především u opozičních Demokratů, kteří se budou snažit Trumpa sesadit. Svou kandidaturu na prezidenta už teď oznámil Julian Castro.

Castro se může stát prezidentem USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Donald Trump bude prezidentem Spojených států do konce roku 2020. Už teď se však rozjíždí debata o tom, zda hodlá kandidovat podruhé, zda ho podpoří Republikáni a koho do prezidentského závodu vyšlou opoziční Demokraté. Předpokládá se, že mezi Demokraty se najde celá řada lidí, kteří budou chtít Trumpa nahradit, napsala agentura Reuters.

Do prezidentského „závodu“ se už teď hlásí Julian Castro z Texasu, jenž býval ministrem bydlení v administrativě Baracka Obamy. Castro má mexické předky a hodlá kandidovat proto, aby zajistil šanci na naplnění amerického snu opravdu všem obyvatelům Spojených států. Tak to alespoň podává on sám. Stejně tak věří, že je třeba řešit změnu klimatu a celou řadu dalších věcí, včetně přistěhovalecké politiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Fakt myslíte, že se Babiš omluví?

A i kdyby, co to řeší? Spíš by mě zajímalo, co když svému slibu vzdát se nadobro Agrofertu nedostojí. Co bude? Existuje možnost, jak ho donutit, aby svůj střet zájmů vyřešil? Odvolat ho nejde a premiérem už je, takže co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Projekt Turek nevyšel, přišla akce Macinka. Zbořil vidí plán

17:15 Projekt Turek nevyšel, přišla akce Macinka. Zbořil vidí plán

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tvrdí, že ostré v…