Čečenec vylákal muslimskou dívku do bytu svých rodičů. Dál už je to skutečně „krvák“

15. 5. 2018 13:45

Rakouskem otřásá brutální případ vraždy, vrahovi je pouhých šestnáct a oběť začala sotva chodit do školy. Vrah i jeho oběť mají přistěhovalecké kořeny.

Čečenec vylákal muslimskou dívku do bytu svých rodičů. Dál už je to skutečně „krvák“
Foto: kriminalistický technik
Popisek: Autentické foto z místa činu, digitálně obarveno

Deník Kronen Zeitung informuje o případu brutální vraždy; vrahem je podle policie teprve šestnáctiletý Čečenec Robert K. Ten měl podle vyšetřovatelů vylákat sedmiletou muslimskou dívku Hadishat do bytu svých rodičů a tam ji brutálně zavraždit. Dívku přitom znal a ona v jejich bytě byla již mnohokrát předtím, protože si sem chodila hrát s kočkou. Tentokrát se však již bohužel z návštěvy zpátky domů nevrátila. Motiv otřesné vraždy zatím není známý.

K vraždě došlo tento pátek v odpoledních hodinách ve vídeňské čtvrti Dittes-Hof v Döblingu. „Mladá Hadishat si asi do třetí hodiny odpoledne hrála s ostatními dětmi na hřišti. Zatím není jasné, jak se vše odehrálo, ale dívka byla zavražděna ve vaně bytu, kde žil čečenský mladík se svými rodiči a bratrem,“ píše Kronen Zeitung s tím, že dívka byla ubodána a vraždu hodnotí vyšetřovatelé jako skutečně velmi brutální a nelítostnou.

Vrah se po svém běsnění snažil zbavit mrtvého těla. Podle zjištění redakce Kronen Zeitung dívku zabalil do plastového pytle a pohodil na blízkou skládku. Hrůzný nález učinil o několik desítek hodin později zdejší zaměstnanec, který nejprve uviděl jen čouhající nohy dívky. Policie již mezitím vyhlásila po dívce pátrání a prohledávala doslova každý kout v okolí. O zmizení dívky policisty informoval její sedmnáctiletý bratr.

Dívčina smrt byla potvrzena v sobotu ráno, kdy se potvrdily nejhorší obavy jejích příbuzných i samotných vyšetřovatelů. Po objevení mrtvého těla dívky v plastovém pytli vyšetřovatelé pokračovali v hledání vraha. Až teprve v úterý v noci „sklapla“ past a strážci zákona si přišli pro zmíněného šestnáctiletého Roberta K., který do Rakouska přišel společně se svými rodiči před mnoha lety z Čečenska.

Mladík spáchání zrůdného činu nijak nezapíral a vyšetřovatelům podle advokáta rodiny pozůstalých Nikolase Rasta popsal veškeré detaily bez viditelných známek emocí. Mimo jiné jim sdělil, že měl „špatný den“. „Jménem rodiny zavražděné dívky bych chtěl poděkovat policii za skvělou práci. Hlavně matka dívky si oddychla, že byl vrah chycen a ona společně s dalšími příbuznými může bez strachu opustit byt.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…