Čechům jsou z cizích národností nejsympatičtější Slováci. Naopak nejméně rádi mají...

06.03.2015 16:50 | Zprávy
autor: vam

Z cizinců jsou Čechům nejsympatičtější Slováci. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu veřejného mínění, které provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR, který probíhal ve dnech 2. až 9. února letošního roku.

Čechům jsou z cizích národností nejsympatičtější Slováci. Naopak nejméně rádi mají...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před budovou vlády proběhla demonstrace na podporu lidských práv českých Romů

Slováci jsou podle tohoto výzkumu sympatičtí 84% Čechů. Naši bývalí federální bratři jsou ale nesympatičtí 2% Čechů. Na druhém místě skončili s větším odstupem Poláci (54%/12%), na třetím pak skončili možná poněkud překvapivě Řekové (37%/15%) a až na čtvrtém místě Němci, kteří jsou sice sympatičtí 38% Čechů, ale opačný postoj vůči nim zaujímá čtvrtina tuzemského obyvatelstva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

19:20 „Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

Poslanci se vrátili k debatě o akci sudetoněmeckého Landsmanšaftu v Brně. Opozice mluvila o hnusu, p…