Čeští politici i členové ekonomické obce mají dojem, že když se zkrotí veřejný dluh pomocí důsledné fiskální restrikce, dostane se země z toho nejhoršího ven. V Evropě se ale ukázalo, že restrikce je v některých případech přemrštěná. Přichází proto korekce v podobě podpory růstu.
USA sáhne po přísné bankovní regulaci
Evropa ale nemůže poskytnout tak rozsáhlé finanční injekce jako třeba Spojené státy, které se z krize v roce 2009 dostávaly pomocí metody kvantitativního uvolňování. V EU totiž není sjednocená makroekonomická kontrola evropského hospodářského prostoru.
V Americe teď podle Dolejše dojde k přísné bankovní regulaci, která zvýší odolnost finančního sektoru vůči hospodářskému cyklu, ale utlumí úvěrovou angažovanost bank.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana
Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 17:45 „Tak začíná deep state.“ Armádní spis k volbám? Vážná slova
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu