Celostátní čísla: Babiš drtí vše, Okamura se drží, TOPka vstává z mrtvých, ČSSD se řítí k zemi

26. 9. 2018 11:15

Hnutí ANO nadále nechává své politické soupeře daleko za sebou, i v září by zvítězilo v hypotetických sněmovních volbách se ziskem 28,1 procenta hlasů. Na druhé místo se ovšem posunuli Piráti, a to se ziskem 13,9 procenta hlasů. Třetí je pak ODS, která byla v srpnu druhou nejsilnější stranou. Nyní by získala 13,1 procenta hlasů. Průzkum přinesla agentura SANEP.

Celostátní čísla: Babiš drtí vše, Okamura se drží, TOPka vstává z mrtvých, ČSSD se řítí k zemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Čtvrtou příčku by obsadila SPD Tomia Okamury se ziskem 12,7 procenta hlasů. KSČM by s aktuálním ziskem 7,2 procenta hlasů předstihla ČSSD, která by v září skončila až na šestém místě, a to s podporou 6,4 procenta voličů. 

Aktuální volební preference mohou do jisté míry reflektovat voličské nálady před komunálními volbami, čemuž napovídá jak posilování Pirátů, ODS, SPD, tak ale i například pokles voličské podpory ČSSD. Jak Piráti, tak i ODS, ale právě i SPD mohou podle dostupných průzkumů komunálních preferencí či volebních potenciálů získat v nadcházejících komunálních volbách výrazné posílení pozic. Oproti tomu sociální demokraté mohou naopak výrazně oslabit. 

Neméně zajímavý je, ve srovnání se srpnovým průzkumem volebních preferencí společnosti SANEP, výrazný nárůst podpory TOP 09, která by aktuálně získala 5,2 procenta hlasů, což je ovšem o 1,7 procentního bodu více než v srpnu.

KDU-ČSL by i v září získala 5,1 procenta hlasů. Hnutí STAN se aktuálně těší podpoře 5 procent voličů a drží se tak na hranici vstupu do Poslanecké sněmovny. Jiná politická strana či hnutí by v září poslanecká křesla nezískaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

7:47 Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

Český prezident Miloš Zeman před pár dny při své návštěvě Srbska vyzval naši politickou scénu k disk…