Centrem Prahy projde průvod romské hrdosti

07.10.2012 8:14 | Zprávy

Romové se chystají v neděli v 15:00 vydat centrem Prahy na svůj pochod hrdosti. Takzvané průvody Roma Pride se mají konat i v dalších 14 evropských městech. V Česku akci pořádá sdružení Konexe. Chce upozornit na situaci menšiny v zemi. Podle organizátorů integrační politika často selhává, mnozí Romové končívají bez vzdělání a práce v ghettech a sílí protiromské nálady. Uvedla ČTK.

Centrem Prahy projde průvod romské hrdosti
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Romové tančí během pochodu DSSS na sídlišti Chanov

Průvod má vyrazit v 15:00 od Palackého mostu po Rašínově, Masarykově a Smetanově nábřeží přes Křížovnickou a Platnéřskou ke Staroměstskému náměstí. Odtud se vydá Pařížskou a z ní odbočí ke kostelu svatého Salvátora, kde se od 17:00 koná diskuse. Organizátoři magistrátu nahlásili 200 účastníků. Podle policie budou v oblasti krátkodobé uzavírky. Policisté budou na průvod dohlížet. Pořadatelé věří, že se akce obejde bez incidentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

8:25 „Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

„Za všechno může Babiš... Za všechno může Putin.“ Legendární folkový zpěvák a autor Jaromír Nohavica…