Černá skla, luxusní Porsche, vedle druhé, SPZ se samými jedničkami... Pražští politici jednali a náměstí, kam je striktní zákaz vjezdu, bylo plné. Policie nikde

12. 12. 2019 14:30

Pro Mariánské náměstí u pražského magistrátu platí už řadu týdnů nový dopravní režim. Kromě toho, že na prostranství nebudou parkovat auta, se obrátila jednosměrnost Husovy ulice a změnila se také pravidla v dalších ulicích. Jak to ale na náměstí, kam podle Pirátů a spol. nesmí auta, vypadá, když zasedá pražský magistrát? Posuďte sami.

Černá skla, luxusní Porsche, vedle druhé, SPZ se samými jedničkami... Pražští politici jednali a náměstí, kam je striktní zákaz vjezdu, bylo plné. Policie nikde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí

Anketa

Jak reagovat na střelbu v nemocnici v Ostravě?

hlasovalo: 15114 lidí
„Ačkoli tady mají problém se zásobováním, popeláři delší dobu nemohli do Karlovy ulice kvůli tomu, že nemohli projet, tady bylo ráno plno," sdělil ParlamentnímListům.cz zdroj z přilehlé budovy. „Byl jsem velmi zaskočený z množství vozidel, která tu náhle stála, tak jsme se ptali a zjistili, že jedná zastupitelstvo, takže nám bylo jasné, že to, co nesmí běžní lidé, je pro hodnostáře Pirátů, ODS a TOPky a další asi povolené," dodal s tím, že od „od rána jsem tady navíc neviděl městskou policii, což je výsměch, když měšťáci tady dávali pokuty v době, kdy se tu stát smělo, prakticky jak na běžícím páse," uvedl.

Jako důkaz poskytl celou řadu fotografií, které nabízíme se začerněnými SPZtkami.

ParlamentníListy.cz se přirozeně už během jednání zastupitelstva obrátily jak na primátora, tak na městskou policii. Zajímalo nás, zdali vozy před magistrátem mají speciální povolení, případně kdo jim ho vydal.

Primátor Zdeněk Hřib promptně reagoval a následně kolem 14 hodiny na místo dorazila městská policie. „Celkově devět aut, kterými byl páchán přestupek. Sedm řidičů se podařilo kontaktovat - řešilo se přímo s nimi a přeparkovali. Dvě vozidla zůstala. Ta jsou "obuta",“ dodal pro naší redakci primátor Zdeněk Hřib. Zároveň dodal i fotografii prázdného náměstí a "obutého" automobilu.

Zákaz vjezdu neplatí pro všechny

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stíhání Babiše – je zle? Řešili to v Evropě. Zde jsou české reakce

17:38 Stíhání Babiše – je zle? Řešili to v Evropě. Zde jsou české reakce

Obnovení trestního stíhání českého premiéra Andreje Babiše se dostalo na program plenárního zasedání…