Černoch z Úsvitu popsal, co se děje: Žádný puč, Okamura je samuraj, ale...

10.02.2015 22:48

Hnutí Úsvit přímé demokracie se rozpadá poté, co se předsednictvo hnutí usneslo na ustavení nové strany, kde bude Okamura řadovým členem, pokud bude chtít. Ten to však odmítá. Kroky poslanců Úsvitu v úterních Událostech, komentářích České televize vysvětloval předseda poslaneckého klubu Marek Černoch. Rozhodně prý nešlo o nějakou zradu, straně jen scházela vize.

Černoch z Úsvitu popsal, co se děje: Žádný puč, Okamura je samuraj, ale...
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit
reklama

"Není to žádná revoluce ani puč, ani zrada, jak jsem se dneska dočetl. Já si Tomio Okamury vážím, ale šlo o demokratické hlasování a šlo o vizi," zdůraznil v úvodu Černoch. Podstatné je i to, že nová strana bude moci přijímat nové lidi. "Bude otevřena pro všechny lidi," zdůraznil. V minulých dnech prý hnutí přišlo o 80 procent svých sympatizantů a déle než rok měl Úsvit stále jen devět členů. To se musí změnit.

Pokud Okamura hovoří o tom, že jde o likvidaci Úsvitu, podle Černocha je to nesmysl. Černoch obratem odmítl i to, že by poslancům šlo o převzetí kontroly nad financemi hnutí. O penězích prý může rozhodovat pouze předsednictvo jako celek.

Černoch si chce dát také pozor na to, aby poslanci mluvili více jednotně, aby nehovořili jen za sebe, jak to často dělá právě Okamura. Měl by si prý uvědomit, že je členem strany.

V závěru Černoch přiznal, že má nabídky z jiných parlamentních stran. "Mám také nabídky z řad parlamentních stran, ale nebudu to tady specifikovat, ani je nevyslyším. Nikdo nikam nechce odcházet. Tomio Okamura je samuraj, je to válečník, ale až vychladnou vášně, tak budeme s Okamurou dál spolupracovat," uzavřel své vystoupení předseda poslaneckého klubu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…