Černoch zavraždil v Americe tři bělochy, přitom křičel Allahu Akbar. Ale pozor, policie říká, že to s ničím nemá nic společného

19.04.2017 9:21

V Kalifornii zavraždil černoch tři bělochy a čtvrtého zranil. Přitom křičel „Allahu Akbar“, podle policie se však nejednalo o terorismus, ale o projev protestu proti vládě bílé většiny. S vražděním měl přitom nejspíš zkušenost – byl hledán pro týden starou vraždu ochrankáře v motelu. Samotný výkřik byl policií interpretován jako „žádost o pomoc Boha“.

Černoch zavraždil v Americe tři bělochy, přitom křičel Allahu Akbar. Ale pozor, policie říká, že to s ničím nemá nic společného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Devětatřicetiletý muž jménem Kori Ali Muhammad vystřílel během minuty a půl šestnáct zásobníků. Masakr se odehrál na ulici ve městě Fresno poblíž parkoviště provozovaného katolickou charitou. Prvního zavraždil skrz okénko jeho jedoucího auta, další dva zavraždění byli náhodní kolemjdoucí. Všichni byli běloši.

Kori Ali Muhammad byl policií hledán kvůli týden staré vraždě. Navíc na sociálních sítích psal, že nenávidí bělochy a vládu. Po činu, ještě když jej policie zatýkala, křičel „Allahu Akbar“.

Policejní mluvčí Jerry Dyer však před novináři vehementně odmítl, že by se jednalo o teroristický útok. „Byly to nevyprovokované útoky ze strany jedince, který se rozhodl zabíjet. Nemá to nic společného s terorismem, navzdory proneseným výrokům,“ cituje jeho slova český server Novinky.cz.

Tisková konference policejního mluvčího:

Jak policejní mluvčí doplnil, výkřiky „Allahu Akbar“ následně pachatel policistům vysvětlil tak, že prosil Boha o podporu a ochranu.

Jednalo se podle něj o útok z nenávisti, kterým Muhammad dával najevo svůj odpor proti vládě a bělochům. „Neměl rád bělochy, a projevoval protivládní nálady,“ řekl doslova mluvčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…