Černochová je nejoblíbenější starostka. Kdo je to ta Rázková, co je Wenzl, ptají se Pražané

2.8.2016 12:25 odp.

Výzkum agentury Phoenix research on-line měřil od 30. 6. do 31. 7. 2016 na vzorku víc jak tisícovky respondentů oblibu a znalost starostů městských částí v Praze 1 až 15. Vítězkou v popularitě se stala Jana Černochová (ODS) z Prahy 2, druhým v pořadí pak Oldřich Lomecký (TOP 09), starosta Prahy 1 a pomyslný bronz si ve starostenském klání odnáší Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 z TOP 09.

Černochová je nejoblíbenější starostka. Kdo je to ta Rázková, co je Wenzl, ptají se Pražané
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Agentura položila reprezentativnímu vzorku obyvatel české metropole dvě sady otázek. První se týkala znalosti jednotlivých starostů městských částí 1 až 15. Nejznámější se v tomto směru stala poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová, kterou znalo 62 procent dotázaných (v roce 2015 to bylo 58 procent). Druhým nejznámějším se stal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09, jehož zná 31 procent respondentů. Sociální demokrat Vladimír Novák, starosta Prahy 10 (vystřídal Radmilu Kleslovou), je znám 27 procentům oslovených. Podle materiálu pražského Deníku, který výzkum uveřejnil jako první, jde o velké překvapení měření.

Jen o procento méně odpovídajících znalo bývalého poslance Davida Vodrážku (ODS), starostu Prahy 13. Na děleném pátém a šestém místě se ziskem 24 procent sympatií se umístili Vladislava Hujová (TOP 09), starostka Prahy 3 a Petr Štěpánek (Trojkoalice), starosta Prahy 4. Výraznou (21 procent) znalost mezi Pražany zaznamenal taktéž starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

  • celá zpráva ZDE

Druhá otázka se zaměřila na pozitivní vnímání jednotlivých reprezentantů městských částí. Zde své prvenství z loňského roku obhájila starostka Jana Černochová (ODS), druhým byl Oldřich Lomecký (TOP 09) a na třetím místě pak Vladislava Hujová, rovněž z TOP 09. Zcela shodná trojice obdržela v hodnocení i nejvíce negativních bodů

Na opačném pólu, mezi zcela neznámými starosty hlavního města Prahy, se krčí neviditelná Daniela Rázková nebo Milan Wenzl z hnutí ANO. Rázková pro Deník uvedla, že výzkum není věrohodný. Pravdou zůstává, že do médií právě Rázková či Wenzl za víc než rok neposlali jediný svůj postoj anebo ideologicky zabarvený text.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Europarlament schválil boj proti dezinformacím. Svobodu slova v zásadě zachovává, vzkazuje Jourová

19:53 Europarlament schválil boj proti dezinformacím. Svobodu slova v zásadě zachovává, vzkazuje Jourová

Evropský parlament v úterý schválil dvojici digitálních norem, které mají za cíl potlačit dezinforma…