Černochová posílala Klause do Ruska. A od bývalých spolustraníků to pěkně schytala

27.04.2021 16:57

Někdejší europoslanec Ivo Strejček se na stránkách Institutu Václava Klause vyjádřil ke slovům poslankyně za ODS Jany Černochové, která směřovala k novopečenému ministru zahraničních věcí Jakubu Kulhánkovi. „Duch Josepha McCarthyho obchází Česko,“ píše Strejček. Jeho slova sdílí na Facebooku někdejší primátor Prahy Jan Koukal.

Černochová posílala Klause do Ruska. A od bývalých spolustraníků to pěkně schytala
Foto: Archiv IS
Popisek: Ivo Strejček
reklama

Anketa

Byl prezident Zeman k moderátorce Primy Tománkové hrubý?

7%
90%
hlasovalo: 21470 lidí

„Poslankyně ODS Jana Černochová prostřednictvím Twitteru požádala novopečeného ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka, aby ‚s Ruskem domluvil výměnu politických vězňů za pana Václava Klause‘. Ocejchování Václava Klause učinila po přečtení jednoho z jeho textů na webových stránkách Institutu Václava Klause,“ začíná svůj text Strejček.

„Jana Černochová je dlouholetou poslankyní ODS a první místopředsedkyní poslaneckého klubu této strany, je předsedkyní branného a bezpečnostního výboru českého Parlamentu, je starostkou Prahy 2 a hodlá na podzim kandidovat do Sněmovny na velmi vysokém místě kandidátní listiny. Není to tedy ani politická začátečnice, ani politička bez adekvátního vlivu. Přinejmenším uvnitř své strany. Její kádrování názorů Václava Klause a jistě každého dalšího, kdo nesdílí její antiruský fanatismus, tak není možné odbýt mávnutím ruky,“ pokračuje.

„Ne že by se v Čechách po celá desetiletí nekonaly manévry proti lidem s rozdílnými názory, ale agresivita a sprostota, kterou poslankyně Černochová předvedla teď, je přece jen v našem politickém a společenském prostředí novou kvalitou. Novou kvalitou proto, že ač současná domácí i zahraniční politika České republiky nemá ani sílu, ani schopnosti pohnout s Ruskem byť o milimetr – což musí být pro lidi typu Černochové mimořádně frustrující – proto je třeba ‚udělat si pořádek doma‘. Jsou připraveni vyřídit si to nejen s těmi, kdo mají odlišný názor, kdo mají odvahu obhajovat jiný než ‚černochovský‘ názor, ale za nepřátele demokracie považují dokonce i ty, kteří dostatečně silně a rozhodně proti Rusku nekřičí,“ dodává.

„Jedním z nejostudnějších období americké vnitřní politiky byla nechvalně známá činnost vymítače komunistů, domnělých komunistů či údajných sympatizantů Sovětského svazu, republikánského senátora Josepha McCarthyho. ‚mccarthismus‘ byl v důsledcích tak odporný, že dodnes přežívá jako symbol potlačování slova, demagogie a účelových útoků na politické odpůrce. Byl to hon, který si uvnitř Ameriky zorganizovali Američané a který americká společnost pár let tolerovala, či dokonce vítala,“ uvažuje dále Strejček.

„Nová kvalita útoků na názorové odpůrce, kterou odstartovala Černochová, je českou variantou ‚mccarthismu‘, je naplněním komunistického sloganu ‚kdo nejde s námi, jde proti nám‘, je potvrzením, že významná část české politiky se zamilovala do studenoválečnického slovníku i jednání – a takto bude s názorovými odpůrci i nakládat. Nad slovy Jany Černochové nelze nechat zavřít vodu, protože ona v tomto postoji není osamocená. Je jednou z řady fanatických českých ‚rusobijců‘ z ODS, TOP 09, KDU-ČSL či STAN. Jak vidět, ‚Vrbětice‘ uvolnily v Čechách síly, před kterými je třeba svobodu slova a právo na vlastní názor rozhodně bránit,“ zakončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…