„Já si myslím, že za řadu věcí si mohli někteří Ukrajinci sami, vždyť i před dvěma lety bylo patrné, že Ukrajinu ovládají oligarchové,“ podotkla Černochová s dovětkem, že EU debatovala s Ukrajinou minimálně od roku 2007 a otázkou je, jak moc tlačila na změny.
V Polsku pozvedají obočí
Jen těžko se dnes také dozvíme, kdo začal na Majdanu střílet první. „I česká společnost je v tomto rozdělená. Já jsem se vrátila nedávno z Polska, kde mají jasno v tom, kdo je černý a kdo je bílý, zatímco u nás tomu tak není. V Polsku nám bylo naznačeno, že jsou z výroků některých našich předních představitelů poněkud rozpačití,“ prozradila. Následně zmínila prezidenta Zemana a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, kteří si možná neuvědomují historické zkušenosti tak, jak si je uvědomuje Polsko.
V tuto chvíli by ale byla opatrná s vyzbrojováním Ukrajinců. Kdybychom tam zbraně poslali, neměli bychom prý jistotu, že je bude používat právě ukrajinská armáda. Já si nejsem jistá, že mají dostatek lidí s dostatkem morálu v sobě, kteří by šli bojovat. Nám by se mohlo stát, že vyzbrojíme někoho z ukrajinské armády, kdo ale v průběhu času přejde na druhou stranu,“ varovala poslankyně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp