Čerstvá čísla: Pokles ČSSD, nárůst pro knížete a velký start Okamury. Ale ten Babiš...

16.10.2013 7:07

Podle průzkumu, který v deníku Blesk zveřejnila agentura SANEP, v poslední době vzrostly preference nejvýrazněji hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše, které by volilo o dvě procenta voličů více, než zhruba před týdnem. Průzkum se konal ve dnech 10.-14. října. Sociální demokraté i komunisté podle něj oslabují.

Čerstvá čísla: Pokles ČSSD, nárůst pro knížete a velký start Okamury. Ale ten Babiš...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna
reklama

Podle změřených preferencí vede ČSSD s 24, 5 %, na druhém místě je KSČM s 16, 9 %, na třetím místě po dvoudesetinovém nárůstu TOP 09 s 11, 2 %, zmíněný Babiš s 9,1 % zabírá čtrtvou příčku, ODS na pátém místě padá na hodnotu 8,3 a do sněmovny podle SANEPu kráčí i KDU-ČSL, která po menším nárůstu dosahuje 5,8 %, a SPOZ, která se propadla na stejné procento preferencí.

Mimo sněmovnu podle průzkumu stojí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, který však mocně nastupuje - oproti měření ze dnů 3.-7. října má nyní 4,6%, tedy o šest desetin více. Blok Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové též mírně posiluje na 4, 8%.

Fotogalerie: - ANO, šéfe

Na náměstí Míru v Praze před kostelem sv. Ludmily ...
Asi deset metrů od promo stánku hnutí ovšem přijel...
Kuchařská celebrita Zdeněk Pohlreich přišel propag...
S jeho gulášem, i když ne předvolebním, se párky a...
Jeho guláš totiž neobsahuje žádné sliby, ingredien...
Chvilku ještě tedy na páreček počkejme

Sněmovna by podle SANEPu vypadala následovně: ČSSD by obsadila 60 křesel, KSČM 42, TOP 09 28, Babišovo ANO by získalo 22 mandátů, ODS 20, SPOZ 14, KDU-ČSL též 14. Dvě největší levicové strany tedy dávají dohromady 102 křesel, po započtení Zemanovců disponuje levice 116 hlasy. Diskutovaná vláda  ČSSD a TOP 09 je bez podpory jiných stran bez šance - pokud by přibrala například lidovce, mohla by fungovat se 102 mandáty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nep
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …